Ferrari vstupuje do F1 Esports Series

Ferrari vstupuje do F1 Esports Series

Ferrari se zapojí do Formula 1 Esports Series již letos a absolvuje letošní sezónu. Tento projekt bude konečně zahrnovat všechny týmy.

Ferrari bylo jediným týmem, který se neúčastnil prvních dvou sezón, Mattia Binotto ale před nedávnem přiznal, že tým zvažuje vstup do této série.

Všech 10 týmů se zúčastní červencového draftu, ve kterém si každý tým vybere minimálně dva jezdce, kteří je budou reprezentovat.

Před třetí sezónou bylo oznámeno, že se zvýší peněžní výhra pro výherce, v roce 2020 je naplánováno expandovat do Číny.

Julian Tan, ředitel pro růst Formule 1 a Esport řekl, že zahrnutí Ferrari je „velkým milníkem“ pro program Esportu.

„Je to opravdu vzrušující vidět, že všechny týmy F1 souhlasí s vizí, že vidí obrovský potenciál esportů v rámci Formule 1 a že uznávají důležitost programu jako součást našeho širšího cíle oslovit nové publikum ,“ řekl Tan.

„Je to jeden z prvních projektů mimo závodění, ve kterém se zúčastní všech 10 týmů a jsme velmi rádi, že se zapojí i Ferrari a startovní rošt bude kompletní.

Se všemi týmy budeme spolupracovat, aby tato sezóna měla co největší úspěch.“

Ferrari také chybělo v Netflixovém dokumentu o Formuli 1 Drive to Survive, stejně tak Mercedes. Zástupci F1 by byli rádi, kdyby se to v druhé sérii změnilo.

Tan podtrhl odvolání Ferrari na takové projekty a říká, že tým F1 zvyšuje „autentičnost“ programu Esports.

„Od samého počátku byla severní hvězda programu spojit svět Esports, který je na vzestupu, s kouzlem Formule 1 a čím blíže jsou tyto dva světy sladěny, tím speciálnější je produkt, který jsme schopni dodat,“ řekl Tan.

„Příchod Ferrari  a dokončení startovního roštu je další krok vpřed v potvrzení autentičnosti toho, co děláme a to pomáhá poskytnout další dotek pro fanoušky Formule 1 a hráčů v širším smyslu.“

Několik jezdců z prvních dvou ročníků série Esports oznámilo na svých sociálních médiích, že se nevrátí do třetí kampaně.

Tan říká, že potenciál pro vracející se jezdce, jako je například šampion Brendon Leigh, je v současné době  „pod pokličkou“, ale určitě můžeme očekávat, že uvidíte několik známých tváří“.

Sdílejte na:
Zavřít