E-sport jezdci budou spolupracovat s F1 na testování sportovních pravidel

E-sport jezdci budou spolupracovat s F1 na testování sportovních pravidel

Formule 1 chce zapojit přední e-sport jezdce virtuálního šampionátu do testování nových sportovních pravidel.

Formule 1 používá své vlastní simulátory k posouzení potenciálních změn sportovních pravidel do budoucna. Bylo na nich například vyzkoušeno zavedení závodů s otočeným pořadím na startovním roštu.

Šampionát virtuálních závodů má za sebou již tři sezóny. V té loňské bylo zastoupeno všech deset současných týmů Formule 1 a hráči si na odměnách přišli na pět set tisíc dolarů.

Technický ředitel Formule 1 Pat Symonds oznámil, že Formule 1 má snahu do těchto testů zavést lidský faktor právě skrz špičkové virtuální jezdce.

„Velmi obtížný je lidský faktor. Na jednom z modelů  jsme se snažili přijít na to, zda současné rozmístění startovního roštu, kdy vozy stojí v osmimetrových rozestupech, je správné,“ řekl Symonds.

„Pokud chcete prozkoumat, jaký by byl účinek startovního roštu dvou vedle sebe, fyzika vám řekne, že všechna auta budou mít stejný start, všichni dorazí do prvního zatáčky ve stejném pořadí. Ale tak to ve skutečnosti není!

Doufám, že na konci letošního roku využijeme některé z našich elitních herních závodníků, abychom skutečně vyzkoušeli některé z našich nápadů na změny v regulaci sportu.“

Sdílejte na:
Zavřít