Ticktum kritizuje složení startovního pole F1

Ticktum kritizuje složení startovního pole F1

Dan Ticktum vyzdvihl sílu startovní pole formule E před berlínskou ePrix a zpochybnil pozici několika závodníků formule 1, o kterých si myslí, že by neměli být součástí šampionátu.

Předtím, než se Dan Ticktum vydal soutěžit do plně elektrické kategorie – formule E, jeho soustředění směřovalo k formuli 1, jelikož v juniorských letech byl součástí Red Bullu či Williamsu.

V rozhovoru pro Independent před víkendem v Berlíně uvedl, že existují určití jezdci, o kterých si myslí, že do F1 nepatří.

„Je tu několik jezdců Formule 1, o kterých si nemyslím, že by tam měli být, a myslím, že ve Formuli E jsou i jiní jezdci, kteří by tam měli být,“ řekl Ticktum.

Přestože měl Brit dobrou kariéru v juniorských kategoriích, i s několika vítězstvími, Ticktum zdůraznil více faktorů, než je jen talent, které přivádí piloty do formule 1.

„Když se dostanete na tuto úroveň, všichni jsme, řekněme, nad 99 procenty nejtalentovanějších, ale pokud se objeví někdo, kdo má 98,7 procent s 10 miliony liber, pak to může pomoci a pravděpodobně odvede víceméně stejně dobrou práci jako chlap, kterého vyhodili.“

Ticktum se také nebál říci, jak silný je podle něj startovní rošt formule E, a jak blízko od začátku svého působení v šampionátu říkal, jak je konkurence blízko. Navzdory tomu, že jeho tým NIO 333 bojuje s tempem a výsledky, Ticktum nepovažuje umístění na konci startovního roštu za špatnou situaci.

„Všichni jsme tak blízko, takže to není tak ponižující, když skončíte na konci ve formuli E, ve srovnání s jinou kategorií,“ sdělil britský závodník.

Sdílejte na:
Zavřít