Dan Ticktum již není juniorem Red Bullu

Dan Ticktum již není juniorem Red Bullu

Mladý britský talent Dan Ticktum byl dnes propuštěn z juniorského programu Red Bullu. Včera se mluvilo o ztrátě jeho sedačky v japonské Super Formuli.

Vloni se Dan Ticktum zúčastnil šampionátu evropské Formule 3, kde nějakou dobu vedl šampionát. Po obrovském výkonnostním vzestupu Micka Schumachera se nakonec musel spokojit s třetí příčkou v poháru jezdců. Letos se měl zúčastnit kompletního šampionátu v Super Formuli.

Vítěz dvou GP v Macau doteď závodil u týmu Mugen, po třech prvních závodech však získal pouhý jeden bod a v poháru jezdců mu patří 15. příčka. Do závodního víkendu ve Fuji nenastoupí.

Smůla nadějného Brita ztrátou sedačky nekončí, dnes Red Bull oznámil, že s Ticktumem nadále nebude spolupracovat. Nejednalo se však o oficiální oznámení, slova přesto vyřkl sám Dr. Helmut Marko v rozhovoru pro portál Speedweek, jenž je vlastněn Red Bullem.

20letý Brit byl součástí týmu jako vývojový jezdec, testoval na simulátoru a zúčastnil se dvou sezónních testů v Bahrajnu a ve Španělsku. Cílem bylo získat potřebné body pro superlicenci, která by mu umožnila bojovat o sedačku v Toro Rosso pro sezónu 2020.

Ticktum má na svém kontě několik prohřešků. Na začátku spolupráce s Red Bullem byl potrestán zákazem závodění kvůli úmyslné nehodě za safety carem během jednoho z podniků britské F4 v roce 2015. K závodění se vrátil na konci sezóny 2016 a v roce 2017 byl již plnohodnotným juniorem Red Bullu.

Kým bude Ticktum nahrazen?

Dana Ticktuma v japonské Super Formuli nahradí nový člen juniorského programu Red Bullu, kterým je Patricio O’Ward. 20letý Mexičan se letos účastní šampionátu IndyCar, ve kterém dokázal během svého debutu zazářit.

O’Ward se mimo jiné zúčastní také šestého podniku letošní sezóny Formule 2, který se jede již tento víkend na Red Bull Ringu. Nahradí Holanďana Mahaveera Raghunathana, který posbíral 12 trestných bodů a musí vynechat jeden závodní víkend.

Sdílejte na:
Zavřít