Ticktum: Chci do F1, jinak pravděpodobně skončím

Ticktum: Chci do F1, jinak pravděpodobně skončím

Dan Ticktum má jednoznačně vytyčený cíl – chce se dostat do Formule 1. Zároveň uvedl, že pokud se mu to nepovede, bude přemýšlet o odchodu z motoristické scény.

Dan Ticktum letos v květnu opustil juniorský program Red Bullu. Důvodem byly špatné výsledky v japonském šampionátu Super Formula. Brit ale nezaváhal a věnoval zbytek sezóny sháněním angažmá na příští sezónu.

20letý závodník je spojován se sedačkou u týmu DAMS ve Formuli 2. Nicholas Latifi a Sergio Sette Camara francouzskou stáj na konci roku pravděpodobně opustí.

Ticktum se nechal slyšet, že příští rok bude velmi důležitý pro jeho budoucí kariéru.

„Na příští rok máme něco domluveného, víc toho ale nyní prozradit nemohu,“ uvedl Dan Ticktum v rozhovoru pro Motorsport.com.

„F1 je můj cíl. Pokud se mi to nepovede a nedostanu nikde jinde dobrou nabídku, s největší pravděpodobností se závoděním skončím.“

„Nikdy nevíte, jak se v takové situaci zachováte. Pokud dostanete úžasnou nabídku z Formule E, tak s největší pravděpodobností neodmítnete.“

„Vždy jsem spíše realistou a myslím si, že Formule 1 je reálný cíl. Pokud by to reálné nebylo, přiznal bych si to. Já si ale myslím, že šanci mám.“

Na otázku, zda jednal s představiteli juniorských programů, odpověděl Ticktum: „S několika lidmi a týmy jsem jednal, všichni říkali prakticky totéž – příští rok se mám předvést v tom, co budu dělat, a poté se uvidí.“

„Doufám, že se mi příští rok povede, myslím si, že v takovém případě budu mít hodně nabídek. Možná i od Red Bullu,“ dodal 20letý Brit.

Ticktum se na konci roku vrátil k týmu Van Amersfoort v evropském regionálním šampionátu Formule 3. Zúčastnil se šesti závodů, dvakrát dojel druhý a ani jednou neskončil hůře než osmý.

Vrátil se také do Macaa, kde chtěl získat jako první jezdec v historii vítězný hattrick. To se mu ale nepovedlo – po nevydařené kvalifikaci na startu závodu uzavíral 30členný rošt a do cíle nakonec dojel třináctý.

Sdílejte na:
Zavřít