Stroll je nadšený z toho, že na něj bude Alonso tlačit

Stroll je nadšený z toho, že na něj bude Alonso tlačit

Kanadský pilot Lance Stroll uvítal, že do týmu přišel Fernando Alonso. Zároveň zdůraznil, že očekává ze strany Španěla tlak. Fernando Alonso přichází do britského týmu po 2 letech strávených v barvách Alpine.

Od roku 2021 byl týmovým kolegou Lance Strolla Sebastian Vettel, který na konci loňské sezóny ukončil kariéru a vedle Kanaďana se postaví nejzkušenější jezdec v historii formule 1 Fernando Alonso.

Před první společnou sezónou v jednom týmu Lance Stroll uvedl, že bude muset zvýšit své nároky, aby mohl konkurovat španělskému kolegovi.

„Není to žádná legrace, když jen tak jezdíte a nikdo na vás netlačí. Myslím si, že chcete týmového kolegu, který je vrcholu své hry. To znamená, že když z něj dostanete více než on, tak jste opravdu na vrcholu své hry a naopak. Když z toho nedostáváte maximum, není to tak, že byste si mohli jen tak sednou a odpočívat. Musíte se snažit a více pracovat,“ uvedl Lance Stroll.

Španělský pilot se poprvé v monopostu Aston Martin svezl během posezónních testů v Abú Zabí a nedávno absolvoval svůj první den v továrně v Silverstonu.

„Strávili jsme spolu nějaký čas, povídali jsme si během přehlídek jezdců a tak. Je to milý chlapík a je to skvělý jezdec, velký talent. Je vždy zajímavé a vzrušující, když někdo jako on nebo jako Seb (Vettel – pozn. red.) přijde do týmu a má jiné představy nebo jezdí jiným způsobem a možné chce v autě jiné věci.“

„Vždycky je zajímavé slyšet, co říkají piloti s takovými zkušenostmi. V tomto smyslu se rozhodně těším na to, že ho budu mít v týmu a že s ním budu spolupracovat,“ dodal kanadský jezdec.

Sdílejte na:
Zavřít