Strategickou bitvu v Texasu vyhrál Max Verstappen

Po dvou letech se formule 1 vrátila na americký kontinent a sedmnáctý závod letošní sezóny vyhrál Max Verstappen, druhý se umístil Lewis Hamilton a na třetím místě skončil Sergio Pérez.

Start se povedl Lewisovi Hamiltonovi, který se dokázal v první zatáčce dostat před Maxe Verstappena. Na holandského pilota se následně dotáhl Sergio Pérez, nicméně Mexičan zvolnil a nechal Maxe Verstappena na druhém místě.

Dále probíhala bitva mezi Ferrari a McLarenem, Daniel Ricciardo se dokázal dostat před Carlose Sainze.

Pořadí po prvním kole bylo: Hamilton, Verstappen, Pérez, Leclerc, Ricciardo, Sainz.

Od 11. kola do boxů postupně zamířili Max Verstappen, Lando Norris, Daniel Ricciardo, Carlos Sainz, Sergio Pérez a Charles Leclerc. Všichni nazuli bílé pneumatiky.

Až ve 14. kole zajel do boxů vedoucí závodu Lewis Hamilton, nasadil bílé pneumatiky a propadl se na druhou pozici za Maxe Verstappena.

V 15. kole Pierre Gasly ohlásil týmu, že má problémy ze zavěšení – pomalou jízdou zajel do boxů a odstoupil ze závodu.

Ve 28. kole byl na krátko aktivovaný virtuální safety car, protože na trati byly větší úlomky, pro které musel doběhnout maršál.

Na začátku 30. kola byl znova u svých mechaniků Max Verstappen, obul tvrdou sadu pneumatik a vrátil se na druhou pozici. Lewis Hamilton dostal informaci, že svoji strategii prodlouží o 6 kol.

Toto Wolff řekl Lewisovi Hamiltonovi do rádia, že bojuje o vítězství. Šéf Mercedesu zřídka mluví do rádia.

Ve 38. kole zajel do boxů právě Lewis Hamilton, obul znovu tvrdé pneumatiky a vrátil se na druhou pozici. Rozdíl ve stáří pneumatik byl 8 kol ve prospěch britského pilota. A začala stíhací jízda na Maxe Verstappena.

Druhým odstupujícím byl Esteban Ocon kvůli technických problémům ve 42. kole.

A posledním, kdo neviděl šachovnicovou vlajku, byl Fernando Alonso, který řekl, že v 50. kole má poškozené zadní křídlo a odstoupil.

Lewis Hamilton se postupně dostal až na sekundu za Maxe Verstappena, nicméně se ho nedokázal předjet. Christian Horner následně uvedl, že v posledním kole měl málem infarkt, protože Mick Schumacher, který byl o kolo pozadu, překážel Maxovi Verstappenovi. Nicméně holandský pilot vyhrál a zvýšil náskok v šampionátu.