Strategickou bitvu v oranžovém šílenství vyhrál Verstappen

Po 36 letech se konal závod v Holandsku, který na okruhu Zandvoort vyhrál domácí jezdec Max Verstappen, druhý se umístil Lewis Hamilton a na třetím místě skončil Valtteri Bottas. Změna nastala ještě před startem, protože Nicholas Latifi a Sergio Pérez odstartovali z boxové uličky.

Start si výborně pohlídal Max Verstappen a okamžitě si vybudoval náskok přes 1,5 sekundy na Lewise Hamiltona během prvního kola. Oranžový kouř z dýmovnic fanoušků byl vidět po celé trati.

První zastávka v boxech byla již v 11. kole, kdy zastavil Sebastian Vettel.

Lewis Hamilton zastavil na konci 20. kola, obul středně tvrdé pneumatiky a vrátil se na třetí pozici – Brit přešel na dvouzastávkovou strategii.

O kolo později reagoval vedoucí závodu Max Verstappen, obul žlutou sadu pneumatik a vrátil se na druhou pozici před Lewise Hamiltona, nicméně náskok se snížil na 2 sekundy. Na první pozici se posunul Valtteri Bottas.

Valtteri Bottas dostal informaci, že bojuje s Maxem Verstappenem o vítězství, nicméně holandský pilot doslova proletěl kolem Fina na hlavní rovince ve 30. kole a převzal si zpátky vedení. Valtteri Bottas následně pustil Lewise Hamiltona a zamířil do boxů pro středně tvrdé pneumatiky a vrátil se na třetí pozici.

Lewis Hamilton se na konci 39. kola objevil podruhé v boxech, opět nasadil středně tvrdé pneumatiky a nepřišel o žádnou pozici. O kolo později reagoval Max Verstappen, obul bílou sadu pneumatik a vrátil se do vedení v závodě.

Brit následně se pokusil vyvinout tlak na vedoucí Red Bull, nicméně se nedokázal přiblížit blíže než na 1,4 sekundy.

V závěrečných kolech probíhal boj mezi Sergiem Pérezem a Landem Norrisem o deváté místo, vítězně z tohoto souboje vyšel mexický závodník. Následně probíhala bitva mezi Carlosem Sainzem a Fernandem Alonsem o šestou pozici.

Valtteri Bottas byl podruhé v boxech, obul nejměkčí sadu pneumatik, vrátil se na třetí pozici a dostal příkaz, že nesmí zajet nejrychlejší kolo, protože fialový čas svítil u Lewise Hamiltona. Byl dokonce upozorněn i hlavním stratégem Mercedesu Jamesem Vowlesem.

Nicméně tohle finský pilot ignoroval a zajel nejrychlejší kolo závodu. V 70. kole se potřetí v boxech objevil Lewis Hamilton, obul červenou sadu pneumatik a tým informoval, že potřebuje bod za nejrychlejší kolo.

Lewis Hamilton v posledním kole závodu získal nejrychlejší kolo a tím pádem i jeden bod navíc.