Spokojený Hülkenberg pomohl týmu k dobrým bodům

Spokojený Hülkenberg pomohl týmu k dobrým bodům

Z kavárny do kokpitu vozu formule 1, z posledního místa v kvalifikaci na osmé místo v cíli. Nico Hülkenberg zažil opravdu divoký víkend. I přes absenci tréninkových jízd byl schopen posbírat důležité body, které v kombinaci s Pérezovými 12 body dopomohly týmu k zisku průběžného třetího místa v Poháru konstruktérů.

Nico Hülkenberg se o svém angažmá dozvěděl čtyři hodiny před začátkem kvalifikace, zatímco posedával s kamarádem na kávě v Kolíně nad Rýnem. Během hodiny se dostal zpět na okruh, absolvoval rychlotest na covid-19 a v rychlosti si vyzkoušel sedačku v monopostu RP20.

Kvalifikace logicky nedopadla dobře – Hülkenberg ztratil přes 4 desetiny sekundy na postup do Q2 a na startu nedělního závodu byl poslední. Skvělá strategie mu ale umožnila dojet na osmém místě, necelé dvě sekundy za sedmým Leclercem, který startoval z druhé řady.

Nico Hülkenberg prodloužil svůj první stint, a když zajížděl ke svým mechanikům, byl v průběžném pořadí poměrně vysoko. Odpadnuvší soupeři mu v kombinaci se safety carem dopomohli k zisku dobrých bodů.

„Abych byl upřímný, mám velikou radost,“ prozradil po závodě Hülkenberg. „Start nebyl nejlepší, což se dalo očekávat, v prvním kole jsem ale vydělal, myslím, dvě příčky (ve skutečnosti byly tři – pozn. red.).“

„Snažil jsem se soustředit sám na sebe, najít dobrý rytmus, zůstat na limitu, což se mi podařilo v průběhu prvního stintu. Poté jsem se snažil pracovat s pneumatikami, dlouhý stint byl klíčem k úspěšnému výsledku.“

„Samozřejmě jsem to neočekával, ale vážím si toho a mám velikou radost.“

Nico Hülkenberg získal 4 body, jeho týmový kolega Sergio Pérez odjíždí z Nürburgringu s 12bodou nadílkou, společně tak posunuli Racing Point na třetí místo v Poháru konstruktérů. Hülkenberg se aktuálně nachází mezi jezdci na 15. místě, a to i přes fakt, že se zúčastnil jen tří letošních závodů.

„Řekli mi, že Racing Point je v šampionátu třetí, což je pro ně bezpochyby skvělé,“ radoval se Němec. „Sezóna není u konce, ale dnešek byl určitě pozitivní, když nahlédneme k tomu, že jsem startoval poslední. Mám radost, že jsem přispěl k dobrému výsledku.“

O Nicu Hülkenbergovi se po dvou závodech na Silverstonu, kterých se účastnil místo nakaženého Sergia Péreze, hovoří ve spojitosti se sedačkou pro příští rok. Před závodem mluvil s šéfem Haasu Güntherem Steinerem. Hülkenberg ale nadšení novinářů mírnil.

„Nikam nepospíchám,“ zasmál se Hülkenberg, když se jej novináři dotázali na potenciální angažmá pro příští sezónu. „Porozhlížím se, víte? Kvalitní víno zraje pomalu.“

Sdílejte na:
Zavřít