Sociální distancování se dotkne i traťových maršálů

Sociální distancování se dotkne i traťových maršálů

Nová anticovidová pravidla se dotknou také traťových maršálů. Povinně budou muset dodržovat pravidla ohledně sociálního distancování a nošení ochranných pomůcek.

Jednou z podmínek pro restart letošní sezóny formule 1 byla zvýšená bezpečnost všech účastníků závodního víkendu. Mezi ně se řadí také traťoví maršálové.

V Rakousku platí pravidlo metrového rozestupu. Ten budou muset maršálové dodržovat. Podle pomocného traťového inženýra Lucy De Angelise nedojde k výrazným změnám, přesto však budou citelné.

Lokality jednotlivých stanovišť by měly být stejné. Maršálům bude zajištěn řádný výhled na trať, aby mohli v případě nutnosti zakročit a vyběhnout na pomoc. Pokud však nebudou v akci, budou muset dodržovat předepsaná distanční pravidla.

„Už teď je to pro nás výzva, ale ještě nás toho hodně čeká – ať už mluvíme o rouškách, rukavicích nebo desinfekci, stejně tak i vyhýbání se přímému kontaktu mezi lidmi,“ prozradil De Angelis.

„Většinou jsou maršálové pohromadě na jednom stanovišti. V Rakousku jich máme 15 nebo 16, takže tu budeme mít 15 nebo 16 maršálů, kteří budou ovládat vlajkové panely.“

„Daný člověk musí sedět dále od ostatních maršálů a dalších zaměstnanců, ale zároveň musíme mít jistotu, že je v pozici, ze které je schopen zpozorovat akci ve své části tratě.“

Maršálové, kteří budou mít na starost jednotlivé panely, mohou být nejdále 500 metrů od samotných panelů.

Podrobná pravidla pro návrat k motorsportu si můžete přečíst zde na stránkách FIA. Jednotliví maršálové dokonce dostanou speciální balíček, v němž naleznou helmy, rádia, sluchátka, mobilní telefony, vlajky, ale také náčiní pro případné opravy bariér.

Sdílejte na:
Zavřít