Formule E zakončí sezónu v Berlíně, pojede se 6 závodů

Formule E zakončí sezónu v Berlíně, pojede se 6 závodů

Koronavirová pandemie zasáhla celý motoristický svět, nejvýznamněji ale potrápila sezónu formule E. Aby se mohl určit letošní šampion, pojede se v první polovině srpna rovnou 6 závodů na letišti Berlín-Tempelhof.

Formule E v polovině března pozastavila na dva měsíce sezónu 2019-20, v rámci které se odjelo pět e-Prix. Oficiální přestávka byla poté prodloužena do konce června.

Po dlouhých debatách a spoustě zrušených závodů se formule E rozhodla zakončit aktuální sezónu trojicí dvojitých závodů na berlínském letišti. Všechny závody se odjedou v intervalu 9 dní.

Závod Datum
6 5. srpna
7 6. srpna
8 8. srpna
9 9. srpna
10 12. srpna
11 13. srpna

 

Závody se odjedou před prázdnými tribunami. Přístup do paddocku budou mít jen účastníci a nezbytně nutní zaměstnanci, nesmí však být překročen limit 1000 osob.

Ředitel formule E Jamie Reigle potvrdil, že se bude závodit na třech odlišných specifikacích tratě.

„Festival se pojede na třech odlišných verzích okruhu, které budou pro závodníky novou výzvou. Cílem je zajistit nepředvídatelnost a dramatické zakončení sezóny,“ potvrdil Reigle.

Pravidla formule E stanovují minimální požadovaný počet závodů na 6. Současný 9denní plán v Berlíně počítá s celkovým počtem 11 e-Prix.

Po pěti závodech vede šampionát jezdec DS Techeetahu António Félix da Costa. S 11bodovou ztrátou je za ním Mitch Evans, který závodí pro Jaguar.

Audi mimo jiné oznámilo náhradníka za odejitého Daniela Abta. Zbylých 6 závodů sezóny absolvuje po boku Lucase di Grassiho šampion DTM René Rast.

Sdílejte na:
Zavřít