Berlín ePrix: Audi slavilo s di Grassim vítězství na domácí půdě

Berlín ePrix: Audi slavilo s di Grassim vítězství na domácí půdě

Vítězem desátého podniku Formule E se stal Lucas di Grassi. Nejlépe se vedlo před domácím publikem Danielu Abtovi, který skončil na šestém místě.

Z pole position vystartoval do závodu Sebastien Buemi, který si vedení po startu pohlídal. Ani za ním se toho příliš nezměnilo. Pouze André Lotterer se po nepovedené kvalifikaci a startu z posledního místa prokousával polem vzhůru a na konci prvního kola byl už na šestnáctém místě.

Neuběhlo ani pět minut od zhasnutí světel a Robin Frijns byl prvním jezdcem, který aktivoval útočný mód.

Zatímco Gary Paffet ztratil během několika zatáček čtvrtou pozici, se do čela dostal Lucas di Grassi. Vzápětí byl druhý Buemi pod tlakem od za ním jedoucího Stoffela Vandoorna. Belgičan se ale musel bránit před dotírajícím Alexem Lynnem, který byl  nakonec úspěšný a dostal se před něj. Posléze se Vandoorne snažil získat pozici zpět, přičemž Lynna vytlačil. Z tohoto souboje profitoval Daniel Abt, který se díky tomu posunul na čtvrté místo.

 

Felipe Massa se již po druhé tento víkend setkal se zdmi, ovšem naštěstí pro něj k žádnému poškození. Mezitím Lotterer aktivoval útočný mód a dostal se na 15. místo před Maximiliana Günthera a následně bojoval o 14. pozici s d’Ambrosiem. Jeho týmový kolega Vergne byl v tu chvíli již na sedmém místě.

Oliver Rowland natlačil Pascala Wehrleina při vzájemném souboji o pozici na zeď a Němec se tak propadl na 11. pozici. Na souboji těchto dvou jezdců vydělal Alexander Sims, který se rovněž dostal před pilota Mahindry.

V polovině závodu se dostal Buemi po využití fanboostu na druhé místo před Felixe da Costu. Vergne překonal s drobným kontaktem Abta, posléze také Vandoorna a da Costu. Další pozici mu nedobrovolně přenechal Lynn, který musel svůj vůz odstavit.

Závod neskončil dobře pro domácího miláčka Lotterera, kterému vypověděla službu baterie a do cíle tak nedojel. Di Grassi si vybudoval pohodlný třísekundový náskok na druhého Buemiho. V tomto pořadí projeli cílem. Na pódiu je pak doplnil Vergne.

 

Sdílejte na:
Zavřít