Sezóna nezačne ani v Baku, tamní závod odložen

Sezóna nezačne ani v Baku, tamní závod odložen

Pořadatelé velké ceny F1 v ulicích Baku potvrdili, že i jejich podnik bude proti původnímu datu kvůli pandemii koronaviru odložen.

Začátek letošní sezóny Formule 1 byl znovu posunut, oficiálně byla totiž odložena také Velká cena Ázerbájdžánu, která po předchozích změnách figurovala jako první podnik dosud neovlivněný pandemií koronaviru.

Závod na městském okruhu v Baku se měl jet 7. června, jeho pořadatelé však oficiálně oznámili, že ani tamní grand prix nebude možné uskutečnit v původním termínu.

V oficiálním prohlášení se píše: „Odložení bylo odsouhlaseno po dlouhých jednáních jak s Formulí 1, tak Mezinárodní automobilovou federací a vládou Ázerbájdžánu. Jedná se o přímý důsledek přetrvávající globální pandemie COVID-19 a je založen čistě na expertním doporučení poskyntnutém relevantními orgány.“

Nejbližší teoretický začátek ročníku 2020 se tak v současné chvíli přesouvá na Velkou cenu Kanady, která je v původním kalendáři plánována na 14. červen, tedy o týden později. Také v zemi javorového listu však dochází k zpřísňování restriktivních opatření, odložení závodu na okruhu Gillese Villeneuva je tak rovněž velmi pravděpodobné.

Kanada je navíc první zemí, která oficiálně zrušila účast své výpravy na letošních olympijských hrách v Tokiu, které měly začít v červenci. Mezinárodní olympijská komise přitom zvažuje odklad her.

K současnému dni byly zrušeny původní termíny velkých cen v Austrálii, Bahrajnu, Vietnamu, Číně, Nizozemí, Španělsku a Monaku, které dokonce svůj závod letos ani nahrazovat nebude. Je také velmi pravděpodobné, že Austrálie již nový termín letos najít nedokáže.

Sdílejte na:
Zavřít