Seznamte se s naší redakcí!

Seznamte se s naší redakcí!

Do nové sezony vstupuje i naše redakce s plným nasazením – a několika novými posilami.

Za naším webem stojí ohromná spousta práce. Mnohem více, než by se na první pohled mohlo čtenáři zdát. Celá redakce se při tom webu věnuje ve svém volném čase a proto občas není jednoduché stvořit nějaký důležitý článek. Naštěstí je náš tým dobře sehraný a vznik článků je tím velmi usnadněn. Rádi bychom vám proto představili, kdo všechno za webem stojí.

Josef Viták (zakladatel webu, 2000)

Otec webu. Velký šéf. Právě on má na svědomí, že si právě teď čtete tento článek na tomto webu. Web vznikl z jeho vášně pro závodění vozů Formule 1, která vznikla už dobré čtyři dekády zpět v čase. S nástupem internetu chtěl svou vášeň ještě posunout na další úroveň a na začátku nového tisíciletí vznikl základ pro dnešní SvětFormule.cz. V současnosti už se zaměřuje spíše na organizační a technickou stránku našeho fungování. Pracovně se věnuje vytváření spotů pro televizní společnosti ve firmě FORTV s.r.o.

Stanislav Kolman (členem redakce od května 2009)

Menší šéf. Šéfredaktor naší redakce, který aktivně píše o nejnovějších zprávách ze světa Formule 1. Kdykoliv se vyrojí nějaká žhavá zpráva – i když je to třeba ve čtyři ráno – Standa už do klávesnice buší nový článek. Krom toho se ale věnuje i psaní článků na webu SportPeople.cz. Vzhledem k jeho nadšení není proto k podivení, že se rozhodl studovat žurnalistiku. Napsal třeba tento článek.

Anton Krajčoviech (členem redakce od září 2011)

Mladý slovenský redaktor studující na gymnáziu v Považské Bystrici. Je mu jedno, jestli píše o nějaké šokující nečekané zprávě, nebo o rozhovoru s Maxem Chiltonem – o všem píše jako by to byla ta největší zpráva roku. Když zrovna někdo nemůže napsat nějaký článek, Tonda ho rád napíše. Dříve dělal i živé komentáře k jednotlivým tréninkům. Momentálně se rozhoduje, co by rád dělal po maturitě, rád by se věnoval žurnalistice. Napsal třeba toto.

Jaroslav Drgoňa (členem redakce od února 2014)

Druhý bratr Slovák z Považské Bystrice působící v naší redakci. Ačkoliv se moc neangažuje v organizačních věcech webu, potichu tvoří nepřehlédnutelně velkou část článků. Studuje gymnázium se zaměřeným na matematiku, v budoucnosti chce studovat nějaký obor se zaměřením na chemii. Na svědomí má z poslední doby například tento příspěvek.

Pavel Raus (členem redakce od dubna 2014)

Jediný z nás, který nemá rád Formuli 1. Alespoň to tvrdí. Nicméně je prvním, který mi píše, jaká to je sranda, když se Kimi Räikkönen vybourá. V minulosti psal o formulích i pro jiné sportovní weby. Na to, že je nemá rád, mu moc nejde se jim vyhýbat. Studuje práva v Praze a zajímá se o politiku. Tento článek je jedním z jeho nedávných výtvorů.

Michaela Fendrychová (členem redakce od ledna 2016)

Nový přírůstek do naší redakce, za který jsme rádi. Míša přišla s články poněkud oživujícími běžné zpravodajství, které se týkají historie Formule 1, různých jejích aspektů a zajímavostech. Její záliba ve Formuli 1 ji pomohla i při studiích – o historii Formule 1 psala bakalářskou i diplomovou práci na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy. Některé její články jsou výňatky z těchto prací a i když mohou být oproti ostatním o něco delší, rozhodně stojí za to si na ně udělat čas. Například na tento článek!

Richard Bárta (členem redakce od ledna 2016)

Další nováček v naší redakci. Tento mladý student jednoho pražského gymnázia má vzpomínky na sledování závodů Formule 1 už ze sezony 2005. Během svého zatím krátkého působení u nás zaujal tímto ohlédnutím do minulost na Velkou cenu San Marina právě z roku 2005. Krom Formule 1 ho zajímají i další sporty, například fotbal.

Vojtěch Havelka (únor 2016)

Nejnovější člen našeho týmu, dítě Černobylu. Už od dětství je mu Formule 1 blízká, chce u nás psát především o její historii, která ho hluboce zajímá, ale i úvahy o dalších různých tématech spojených s F1. Z těch máme i uhádnout jeho oblíbený tým, který nám odmítá prozradit. Momentálně se živý hudbou a herectvím. Amatérsky se věnuje hokeji. Zatím se u nás vytáhl tímto článkem.

Ted Zíka (členem redakce od února 2013)

Na konec má maličkost. V redakci jsem od začátku roku 2013, kdy jsem si také vymyslel, že bychom mohli dělat živé komentáře k tréninkům, kvalifikacím a závodům. Od té doby jsem většinu závodů neviděl. protože pořád píšu. Krom toho píšu i běžné zprávy a sem tam doplním něco v naší encyklopedii. Pořád mám plnou hlavu nápadů na články, které nikdy nezrealizuji. Chodím na právnickou fakultu, kde také napíšu 90% mých článků. Naposledy jsem například napsal tento živý komentář.

Další lidé, kterým patří dík…

Na webu se podílí ještě mnohem více lidí, než jen tento základní tým. Občas jsou to lidé, kteří hodně psali dříve a dnes jen tu a tam něco přidají, nebo ti, kteří píší o jiných závodních sériích. Konkrétně:

Roman Klemm, Martin Straka, Lucie Modrovičová, Lukáš Redl, Dan Merta a bezpochyby spousta dalších, na které jsem zapomněl.

Sdílejte na:
Zavřít