Schumacherova rodina spouští na Michaelovy padesátiny speciální aplikaci

Schumacherova rodina spouští na Michaelovy padesátiny speciální aplikaci

Ve virtuálním muzeu si fanoušci na Němcovo jubileum mohou připomenout slavné momenty kariéry sedminásobného šampiona.

Michael Schumacher dnes slaví 50. narozeniny. Nejúspěšnější pilot historie Formule 1 se do dějin sportu zapsal 308 starty, 155 pódiovými umístěními, 68 pole position, 77 nejrychlejšími koly, 91 vítězstvími a 7 mistrovskými tituly.

Němec poprvé skončil ve Formuli 1 v roce 2006, následně se však ještě s Mercedesem vrátil na sezóny 2010 až 2012.

Zásadní moment přišel v prosinci roku 2013, kdy Schumacher při nehodě na lyžích utrpěl vážná zranění, která jej upoutala na lůžko. Sedminásobný šampion zůstává v domácí péči, dlouhodobě o jeho stavu není k dispozici příliš mnoho oficiálních zpráv.

Schumacherova rodina na jeho oficiálním Facebooku sdělila, že Němec „je v těch nejlepších rukou a že děláme vše, co je v lidských silách, abychom mu pomohli“.

V den Michaelových narozenin, 3. ledna, je spuštěna oficiální aplikace, která je „virtuálním muzeem“, kde fanoušci mohou nalézt přehled jeho úspěchů.

Rodina dále dodává: „Jsme velice rádi, že můžeme oslavit Michaelovy 50. narozeniny společně s vámi, děkujeme z celého srdce, že můžeme tohle udělat společně.

Michael může být hrdý na to, čeho dosáhl, stejně tak my! Proto vzpomínáme na jeho úspěchy v Soukromé kolekci Michaela Schumachera v Kolíně nad Rýnem, zveřejňujeme vzpomínky na sociálních sítích a nadále děláme charitativní práci v rámci Nadace Keep Fighting.“

 

Sdílejte na:
Zavřít