Schumacher chce do F1 vstoupit jako „kompletní jezdec“

Schumacher chce do F1 vstoupit jako „kompletní jezdec“

Mick Schumacher chce do Formule 1 přijít jako „kompletní pilot“. Z tohoto důvodu ale neví, jestli vstup přijde už v roce 2020 nebo až později.

Úřadující šampion Evropské Formule 3 a syn sedminásobného mistra světa Michaela Schumachera absolvoval svoje první setkání s vozem Formule 1, když v úterý testoval v Bahrajnu pro Ferrari.

Dále pokračoval se ziskem zkušeností s Formulí 1 dnes, kdy přesedl od nejznámějšího týmu jeho otce do Alfa Romeo. Zde absolvoval druhý a zároveň poslední den testů v Bahrajnu.

Schumacher, který absolvoval minulý víkend debut ve Formuli 2, řekl, že nebude příští rok do Formule 1 spěchat.

„Samozřejmě je to můj první rok ve Formuli 2, uvidíme jak to půjde,“ řekl. „Chci do Formule 1 přijít jako kompletní jezdec, připravený jak jen to jde.

Myslím, že čas ukáže, jestli je to bude příští rok nebo jestli to budou roky další. Takže to beru krůček po krůčku.“

Schumacher k testům přistupoval tak, aby si je užil a „odvedl svou práci na 110%“, zejména rychlá kola na konci dne.

Také přiznal, že je opravdu těžké najít limit ohledně brzdění a je si vědom, že v některých oblastech se musí ještě dost věcem přiučit. Také ale doufá, že mu zkušenosti s vozem Formule 1 pomohou i během sezóny ve Formuli 2.

„Limit brzdění se posouvá dále a dále do zatáčky,“ řekl Schumacher. Skoro jsem měl pocit, že do 1. zatáčky můžu začít brzdit až na 50 metrech, což samozřejmě není možné.

Každou jízdou jsem se snažil jít na brzdy později a později a ono to vždy šlo později. Proto jsem říkal, že je zde prostor pro zlepšování.“

Dodal: „Formule 1 je hodně komplexní, je zde hodně věcí které musíte o voze vědět.

Mluvit s týmem a snažit se získat informace mi hodně pomohlo.

Naučil jsem se hodně věcí, které mohu využít i ve Formuli 2. Využiji každý kousek.“

Sdílejte na:
Zavřít