Testy v Bahrajnu: Mick Schumacher ve Ferrari, Alonso zpět za volantem

Testy v Bahrajnu: Mick Schumacher ve Ferrari, Alonso zpět za volantem

Dnes se odehrál první den sezónních testů na okruhu v Sachíru. Nejrychlejší byl Verstappen, zraky se však upíraly zejména na Ferrari s číslem 29 a na McLaren s matadorem ze Španělska.

První testovací den v Barhajnu mírně zkomplikoval déšť, protože týmy s tím nepočítaly a tudíž neměly k dispozici sady pneumatik do deště.

Sice je Pirelli do Barhajnu přivezlo, ale jelikož je po závodě stáhli, už se nedali použít. Proto byl na trati klid. Piloti i mechanici si krátili čas různými aktivitami.

 

Jakmile déšť ustal, pustili se týmy pilně do práce. Ve voze ferrari se dnes poprvé svezl syn sedminásobného mistra světa Michaela Schumachera Mick. A při svém debutu si nevedl vůbec špatně. Zajel totiž po Maxovi Verstappenovi na Red Bullu druhý nejrychlejší čas.  Nutno podotknout, že Nizozemec kolo v hodnotě 1:29.379 nezajel na nejměkčí specifikaci (C5), nýbrž na C3.

Počasí rovněž zasáhlo do plánů italského dodavatele pneumatik Pirelli, pro něhož testoval dvojnásobný mistr světa královny motorsportu Fernando Alonso specifikaci gum pro sezónu 2020.

U Haasu se vystřídal za volantem vnuk legendárního Emersona Fittipaldiho Pietro s Romainem Grosjeanem, přestože Brazilec měl jezdit až zítra.

O předčasný konec se postaral Lance Stroll, jehož vůz náhle selhal.

Sdílejte na:
Zavřít