Schumacher bude testovat s Alpine. Může nahradit Ocona?

Schumacher bude testovat s Alpine. Může nahradit Ocona?

Francouzský tým Alpine přidává rezervu na seznam možných kandidátů na místo ve formuli 1 v roce 2025. Není jediným mladým kandidátem na seznamu potenciální náhrady za odcházejícího Estebana Ocona.

Mick Schumacher bude příští týden testovat vůz Alpine, protože tým nadále zvažuje možnosti pro sestavu jezdců pro rok 2025.

Francouzský tým v současné době vyhodnocuje jezdce na trhu pro příští rok poté, co na začátku tohoto měsíce oznámil, že se na konci letošní sezóny rozloučí s Estebanem Oconem, zatímco smlouva týmového kolegy Pierra Gaslyho rovněž vyprší po roce 2024. Alpine projevil zájem o Carlose Sainze, který, jak je známo, má také nabídky od Sauberu/Audi a taktéž u týmu Williams.

Nový poradce Alpine Flavio Briatore má zřejmě konkrétní představy o tom, koho by v týmu rád viděl příští rok, a prohlásil, že Gasly odvádí svou práci velmi dobře.

„Možná vedle něj postavíme nějakého mladého závodníka nebo dokonce někoho staršího,“ řekl Briatore při VC Španělska.

Schumacher, který po roce 2023 přišel o místo v Haasu a nyní je rezervou Mercedesu, bude mít příležitost ukázat svůj potenciál 3. července, kdy na okruhu Paul Ricard absolvuje testovací den s monopostem A522, který používal Alpine v sezóně 2022.

Mick Schumacher je s Alpine spojen prostřednictvím jejího programu Hypercar ve vytrvalostním mistrovství světa, kde závodí číslo 36 po boku jezdců Nicolase Lapierra a Matthieua Vaxiviera.

Ačkoli se očekává, že Gasly zůstane v Alpine, vše není stále jisté, protože Francouz je také na seznamu kandidátů, které šéf Audi Andrea Seidl zvažuje pro svůj tým, pokud se Sainz rozhodne přidat do jiného týmu, což se zdá každým dnem jako pravděpodobnější možnost.

Kandidátem na jezdce pro Audi je také junior Red Bullu Liam Lawson. Sauber má volní místo pro rok 2025, kdy se k týmu připojí současný jezdec Haasu Nico Hülkenberg před změnou identity na Audi v roce 2026.

Schumacher, syn sedminásobného mistra světa Michaela, nebude jediným mladým jezdcem, který bude mít možnost usednout do vozu A522 při testech v Le Castellet, protože se jich má zúčastnit také australský rezervní jezdec Jack Doohan.

Vzhledem k tomu, že Sainz, který ještě nepotvrdil své plány po svém odchodu od Ferrari, tak stále připadá v úvahu a není jisté, že se Alpine rozhodne mezi Schumacherem a Doohanem po rozstřelu v Paul Ricard.

Sdílejte na:
Zavřít