Sargeant po první části sezóny: Bylo to psychicky náročné

Sargeant po první části sezóny: Bylo to psychicky náročné

Logan Sargeant má za sebou první půlrok své nováčkovské kariéry. Sdělil, že pořád není tam, kde by si přál být, ale zároveň vidí velký progres. Američan sice zatím nevybojoval žádný bod, ale sbírá cenné zkušenosti.

Americký jezdec je jedním z nováčků v letošním ročníku formule 1. Logan Sargeant byl jedním z nejlepších jezdců formule 2 v loňské sezóně. Připsal si dvě vítězství, jedno na Silverstonu a druhé na Red Bull Ringu. Celkově se v šampionátu umístil na čtvrté pozici a vysloužil si sedačku ve Williamsu.

V letošním ročníku se dvaadvacetiletý jezdec pohybuje ve druhé polovině startovní listiny. Jeho nejlepším výsledkem je 11. příčka z britského Silverstonu, kde mu bodovaná pozice utekla o necelých pět vteřin.

Svůj prozatímní výkon zhodnotil jasně a stručně: „Měl jsem dobré i špatné momenty. Nejsem ale tam, kde bych si přál být.“

„Během posledních několika závodů jsem měl pocit, že jsem blíže tomu, jak chci závodit. Mám pocit, že jsem v poslední době zaznamenal opravdu dobrý pokrok, a to je nejdůležitější. Myslím, že musím některé věci vylepšit. Řekl bych, že jako tým můžeme kolektivně některé věci také vylepšit, a na to se musíme zaměřit do druhé části sezóny,“ přiznal jezdec v barvách Williamsu.

Američan přiznal, že se s monopostem velmi dlouho sžíval. Není se čemu divit, z formule 2 do formule 1 je to přeci jen skok a auta se velmi liší. Zároveň je Williams oproti konkurenci údajně horším monopostem na řízení.

„Většinou jde jen o maličkosti, ale i takové věci udělají velký rozdíl. Byly momenty v roce, kdy jsem prostě držel brzdu příliš pozdě do zatáček nebo jsem někde příliš hodně zpomaloval. Ale dostal jsem se do toho. Musel jsem vylepšit vjezdy do rychlejších zatáček a podobné věci. Těch věcí je nespočet. Všechno jsou to jen věci spojené s řízením, které bylo třeba upravit,“ poodhalil rodák z Floridy.

Nyck de Vries, další nováček letošní sezóny, už přišel o své místo v AlphaTauri. Sargeant sice také nepředvádí skvostné výkony, ale šéf Williamsu James Vowles svého nováčka veřejně podporuje. Naopak americký mladík je na sebe naštvaný, když nedostane z auta maximum.

„Neřekl bych, že jsem na sebe vyvíjel nějaký obrovský tlak. Ale myslím, že to bylo psychicky náročné. Někdo si ani neumí přestavit, kolik věcí je třeba udělat v krátkém čase a nemít moc času na reset. Je to spíš takové psychicky vyčerpávající,“ poodhalil Sargeant. „Samozřejmě mám na sebe vysoké nároky. Chci jezdit dobře, letos jsem se mnohokrát naštval, když jsem neudělal to, co jsem mohl, a k tomu to směřuje, to je moje očekávání, že ze sebe dostanu maximum. A někdy mám pocit, že jsem to prostě nedokázal.“

Zároveň přiznává, že konkrétní cíl pro zbytek letošního ročníku nemá: „Nemám žádný stanovený cíl. Všechno je to o pocitu, chci abych ze sebe i z auta o víkendu vytěžil všechno. Ne vždy máme auto, které by bodovalo, záleží na trati. Odvíjí se to od pocitu, že jsem udělal všechno, co jsem mohl.“

Sdílejte na:
Zavřít