Sargeant bude jezdit za Williams, pokud získá superlicenci

Sargeant bude jezdit za Williams, pokud získá superlicenci

Šéf Williamsu Jost Capito potvrdil, že Logan Sargeant bude závodit za Williams v sezóně 2023, pokud získá potřebné body do superlicence. Američan se připojil k britské stáji na konci roku 2021 a v letošní sezóně jezdí ve formuli 2.

Logan Sargeant v pátek debutoval v prvním volném tréninku na VC USA a v sobotu Williams potvrdil, že se americký jezdec představí za volantem monopostu FW44 taky v trénincích v Mexiku a Abú Zabí. Zároveň bude na posezónním testu po VC Abú Zabí pro nováčky za Williams.

Američan má v současnosti na své superlicenci 28 bodů a potřebných 30 bodů dosáhne za předpokladu, že v každém z dvou nadcházejících tréninků odjede 100 kilometrů. Logan Sargeant je aktuálně třetí v pořadí jezdců ve formuli 2 a získá dostatečný počet bodů do superlicence, pokud v celkovém pořadí bude klasifikován na šestém a vyšším místě.

Americký jezdec bude taktéž absolvovat jízdy na starších monopostech a testovat na simulátoru Willimasu.

„Jsem velmi vděčný za to, že jsem dostal další příležitost v monopostu FW44 v Mexiku a Abú Zabí. Mým cílem je co nejlépe využít každou minutu ve voze a s týmem, abych navázal na pokroky, kterých jsem dosáhl v Austinu a během mého pobytu na simulátoru v Grove,“ řekl Logan Sargeant.

„Samozřejmě se soustředím na to, abych dokončil sezónu formule 2 v Abú Zabí na co nejlepší pozici, a jsem si jistý, že mi čas ve voze FW44 udrží v kondici a připraví na finále formulí 2,“ dodal Američan.

Sdílejte na:
Zavřít