Sainz zhodnotil první jízdu ve Ferrari

Sainz zhodnotil první jízdu ve Ferrari

Carlos Sainz včera na italské testovací trati Fiorano vyzkoušel monopost Ferrari z roku 2018. Španělovi se podařilo odjet více než 100 kol.

Carlos Sainz si vyzkoušel monopost SF71H z roku 2018, když po úterním testování nahradil Charlese Leclerca. Byla to skvělá příležitost vyzkoušet, jak monopost reaguje a poznat tak, jak se v týmu pracuje.

U testů byl přítomný i Carlos Sainz sr., který svého syna ve formuli 1 neustále podporuje.

Den, na který nikdy nezapomenu!“ řekl Sainz po konci testování.

Dnes jsem vstával velmi brzo, budík mi zazvonil už za úsvitu. Než jsme vyrazili na trať, měli jsme několik velmi brzkých schůzek. Jedním z nejzvláštnějších okamžiků pro mě dnes bylo to, když jsem dorazil na okruh a viděl jsem ferrari s mým číslem 55! Měl jsem chuť hned naskočit do auta. První instalační kolo bylo vzrušující.

Pak jsme se pustili do práce a jsem velmi potěšen tím, jak se den vyvíjel. Dokázali jsme projít rozsáhlým programem a já jsem se mohl seznámit s veškerým nastavením: inženýři, mechanici, volant, postupy, které jsou samozřejmě trochu odlišné od postupů v autě, které jsem řídil v minulé sezóně.

Bylo velmi hezké zde mít svého otce v tak důležitém okamžiku mé kariéry. Rád bych poděkoval všem ve Ferrari za takové vřelé přivítání a tak pozitivní první den ve voze z roku 2018. Jsem velmi šťastný a nemohl jsem si přát lepší start,“ dodává Sainz.

Sdílejte na:
Zavřít