Sainz: S Ferrari jsem na nejlepší cestě k titulu

Sainz: S Ferrari jsem na nejlepší cestě k titulu

Španělský závodník, Carlos Sainz, věří, že je v italském týmu Ferrari na „nejlepším možném místě“, aby dosáhl svého snu ve formuli 1, a to stát se šampionem královny motorsportu.

Carlos Sainz je jediným pilotem, závodící za jiným tým než za Red Bull, který v letošní sezóně vyhrál velkou cenu. Rakouská stáj ovládla víceméně celý ročník, ovšem na městské trati v Singapuru se ani jednomu pilotovi Red Bullu až tak nedařilo a první příčku tak získal poprvé někdo jiný než zástupce rudých býků.

Ferrari letos zažívalo nekonzistentní sezónu a výhra v Singapuru byla pro tým jediným velkým úspěchem v letošní sezóně. Italský tým nedokázal ani udržet druhou příčku v Poháru konstruktérů, jelikož je s novým změněným konceptem přeskočil Mercedes.

I Ferrari v průběhu sezóny měnilo koncept monopostu a v polovině sezóny změnilo tvar bočnic. Pro příští ročník italská stáj plánuje další změny, a to až 95% obměnu komponentů svého vozu.

Sainz příští rok vkročí do své čtvrté sezóny s Ferrari a je přesvědčen, že si svůj sen stát se šampionem F1 může splnit i v současném prostředí.

„Jsem na nejlepším místě na startovním roštu F1, abych se bezpochyby stal šampionem F1,“ řekl Carlos Sainz pro DAZN. „Dokud nejste uvnitř Ferrari, nezažijete to. Prakticky závodíte za celou zemi. Dávám do toho všechno v práci, na trati, trénuju, abych se stal mistrem světa a abych to dokázal s Ferrari.“

V souvislosti se zvěstmi, že on i jeho týmový kolega Charles Leclerc podepíší prodloužení smlouvy, Sainz připouští, že si dokáže představit, že by u Ferrari zůstal až do konce své kariéry ve formuli 1.

„Jsem ve Ferrari tak šťastný a jsem tak šťastný, že mohu být součástí tohoto týmu, že v tuto chvíli nevidím žádné datum expirace. Mám před sebou, doufám, ještě mnoho let a odpočítávat je všechny v červené barvě by mi bylo nevadilo.“

„Mou hlavní motivací je stát se mistrem světa. A pokud toho s Ferrari dosáhnu, bude to ještě lepší. O to se musíme v roce 2024 pokusit a myslím, že na to máme kapacitu.“

O vztahu se svým týmovým kolegou, Charlesem Leclercem, sdělil, že jejich konkurenční dynamika je mezi nimi na trati produktivní.

„V každém závodě se pohybujeme v rozmezí půl desetiny. Charles Leclerc a já jsme vždycky spolu,“ zhodnotil španělský závodník.

„Schopnosti, které má v jednom kole, schopnosti, které má v závodě, aby se vrátil a získal pozice na startu… Tvoříme velmi dobrou dvojici.“

„Myslím, že jsme dva jezdci, kteří spolu velmi dobře vycházejí. Myslím, že to je pro tým to nejlepší, mít dva jezdce, kteří se vzájemně tlačí. Myslím, že mezi námi panuje zdravá rivalita, ale vždycky je pro nás prioritou tým.“

„Snažím se bojovat, když musím bojovat, a snažím se ovládat, když se musím ovládat.“

Sdílejte na:
Zavřít