Sainz přiznává, že neodhadl přilnavost pneumatik

Sainz přiznává, že neodhadl přilnavost pneumatik

Carlos Sainz přiznal, že špatně odhadl přilnavost pneumatik, díky které byl donucen odstoupit z nedělní Velké ceny Austrálie v Melbourne, když se ve druhém kole po smyku roztočil a zůstal ve štěrkové zóně.

Jezdec Ferrari se snažil v jedenácté zatáčce předjet vnější stranou Micka Schumachera. To se mu nepovedlo a vyjel ze závodní dráhy na trávu, kde ztratil kontrolu nad vozem. Zastavil až ve štěrkové zóně, ze které už se nedostal.

Udělal jsem chybu, pneumatiky očividně nebyly připraveny k předjíždění,“ řekl Sainz.

„Špatně jsem odhadl přilnavost a udělal jsem chybu, kvůli které jsem odstoupil, takže určitě ne perfektní, nebyl jsem perfektní tento víkend.“

„Nebyli jsme dokonalí jako tým a musíme analyzovat, co jsme udělali špatně a zjistit, jestli se můžeme zlepšit.“

Sainz zažil těžký víkend. Trápení do závodu mu přinesla už sobotní kvalifikace, ve které skončil na devátém místě. Díky špatnému startu se propadl ještě hlouběji v pořadí, což ho, jak přiznává, donutilo k větší agresivitě získat pozice zpět.

„Opět jsme měli problém s volantem, podobný tomu sobotnímu, kde pár tlačítek nefungovalo. Museli jsme volant vyměnit, což znamenalo, že nový volant nebyl při startu dobře umístěn a při obou startech se kvůli spojce a točivému momentu spustil anti-stall. Kvůli tomu jsem se snažil v prvních třech kolech získat pozice zpět,“ dodal jezdec Ferrari.

Týmový kolega, Charles Leclerc, závod vyhrál a získal své druhé vítězství v sezóně 2022.

Sdílejte na:
Zavřít