Sainz: příležitost jezdit za Ferrari chytím za pačesy

Sainz: příležitost jezdit za Ferrari chytím za pačesy

Španělský jezdec Carlos Sainz slíbil všem svým fanouškům, že „maximalizuje příležitost“ jezdit za legendární stáj Ferrari. Pro Španěla je to již čtvrtý tým, u kterého podepsal smlouvu. Dříve se představil v barvách italského Toro Rosso, Renaultu a McLarenu.

Sainz měl velmi silné dvouleté působení ve stáji McLaren po boku Landa Norrise.

Ve svém prvním závodě za Scuderii Ferrari skončil na osmém místě o dvě pozice za svým nynějším stájovým kolegou Charlesem Leclercem.

Po Velké ceně Bahrajnu Sainz připustil, že ještě není s novým monopostem SF21 plně sžitý, pokud však bude tvrdě pracovat, je si jistý, že nebude trvat dlouho a z vozu bude schopen dostat maximum

Nechci tuhle příležitost promarnit! Dám do toho vše, budu si rozhodně užívat jízdu v tomto voze a také toho, že jsem pilotem Ferrari.

Je to něco, o čem jsem snil už když jsem byl malý chlapec. Rozhodně si tuto sezonu budu vychutnávat.

Na druhou stranu, budu muset tvrdě pracovat. Je pro nás velice důležité, být schopní bojovat o nejvyšší příčky.

26letý jezdec promluvil také rozdíly mezi Ferrari a jeho bývalými zaměstnavateli.

Dodal: „Je to o dost jiné. Je to velmi magické místo.“

Když jsem v lednu poprvé přijel do továrny, tak jsem již před vstupem měl husí kůži na těle, poté přišel test ve Fioranu a já se mohl setkat s pár fanoušky (Tifosi), což je pro jezdce Ferrari pozoruhodná zkušenost, je to také něco, co jsem nikdy předtím nezažil, a něco opravdu jedinečného.“

Vážím si toho, že jsem součástí Ferrari.“

Sdílejte na:
Zavřít