Sainz nechce předpovídat formu Ferrari v roce 2021

Sainz nechce předpovídat formu Ferrari v roce 2021

Carlos Sainz bude příští rok závodit pro Ferrari. Začátek letošní sezóny se však italskému týmu nevydařil, španělský závodník ale odmítá po pouhých dvou závodech předpovídat formu, s níž tým nastoupí do příští sezóny.

V květnu byl oznámen odchod Sebastiana Vettela od Ferrari, načež italská automobilka potvrdila příchod Carlose Sainze, který aktuálně závodí pro McLaren.

Ačkoliv se zprvu mluvilo o pohádkovém kroku ve Španělově kariéře, Ferrari se v prvních dvou závodech sezóny výrazně trápilo. Dokonce se zdá, že by papájový McLaren mohl být o něco silnější než vzpínající se kůň.

V kvalifikační rychlosti byl na Red Bull Ringu McLaren značně lepší – Norris startoval v prvním závodě třetí, o týden později ze stejné pozice vyrazil Carlos Sainz. Nejlepší kvalifikační umístění Ferrari bylo sedmé místo Charlese Leclerca z GP Rakouska.

Trápení pro stáj z Maranella nemusí letošním ročníkem skončit. S monopostem SF1000 bude totiž závodit i v roce 2021. Problematický bude i vývoj, který byl kvůli koronaviru omezen.

Ačkoliv si někteří ze Sainzova přestupu dělají legraci, sám Španěl se nechtěl k žádným predikcím pro příští rok uchylovat.

„Mnoho lidí se mě ptá, jestli se kvůli svému rozhodnutí trápím, nebo zda toho nelituji,“ prozradil Sainz. „V tuhle chvíli na to nemohu odpovědět. Podle mě je na jakoukoliv předpověď brzy.“

„Musíme být trpěliví. Myslím, že jsme viděli, jak rychle se může auto z roku na rok změnit – podívejte se například na rozdíl mezi loňským a letošním vozem Racing Pointu, ale také na změnu ve výkonnosti Ferrari.“

„Na formuli 1 je hezké to, že se nikdy nezastaví, takže se netrápím tím, co se děje teď, protože za rok může být všechno jinak. Proto se soustředím na svou práci u McLarenu.“

„Už jsem v rozhovorech asi stokrát zdůraznil, že mým hlavním cílem je zaměřit se na to, abych odvedl maximum u McLarenu a ne na to, co se teď děje ve Ferrari.“

„Jakmile sezóna skončí, mohu se zaměřit na Ferrari a na snahu zjistit, jak vůz pro příští rok vylepšit.“

Sdílejte na:
Zavřít