Sainz: Jsme k Red Bullu blíže, než jsme předpokládali

Sainz: Jsme k Red Bullu blíže, než jsme předpokládali

Carlos Sainz se domnívá, že Ferrari je ve Velké ceně Japonska blíže k Red Bullu, než se předpokládalo, ale připouští, že úřadující šampiony bude těžké porazit. Sainz však očekává tuhý souboj s McLarenem a Mercedesem v boji o pódiové umístění.

Scuderia Ferrari se stala nejbližším soupeřem Red Bullu v počáteční fázi sezóny 2024, jelikož na úřadující šampióny ztrácí v Poháru konstruktérů 4 body. Carlos Sainz v Austrálii využil odstoupení Maxe Verstappena a červené monoposty obsadily první a druhé místo.

S příjezdem na vysokorychlostní trať v Suzuce se očekává, že tento okruh bude vyhovovat monopostu RB20. V minulé sezóně zde Verstappen proměnil pole position ve vítězství s náskokem 19 sekund.

Nizozemec se už v prvním tréninku vyhoupl do čela, ale Sainz za ním zaostal o dvě desetiny a obsadil třetí pozici.

„V prvním tréninku jsme byli možná blíže Red Bullu, než jsem předpokládal nebo očekával, takže to je pozitivní znamení, co se týče pokroku, kterého jsme dosáhli od období před pěti měsíci do současnosti.“

„Stále je to však první trénink, nevíte, jakou zátěž paliva a režimy motoru používají (Red Bull – pozn. red.), ale loni jsme v kvalifikaci měli ztrátu osmi desetin a nyní být jen dvě desetiny za nimi je dobrý pocit. Dobrá výchozí pozice, ale během tohoto víkendu je bude těžké porazit,“ doplnil jezdec Ferrari.

Španělský jezdec předpovídá, že Ferrari bude tento víkend svádět těsný souboj s McLarenem, který se díky Oscaru Piastrimu umístil na prvním místě v deštěm ovlivněném druhém tréninku, a Mercedesem.

Na otázku, zda předpokládá, že Ferrari bude bojovat o pódiové umístění, Sainz uvedl: „Ano, vypadá to na těsný souboj s McLarenem a Mercedesem, přičemž Red Bull je o malý krůček napřed. Ale možná o menší krok napřed, než jsem si myslel, takže by to měl být zajímavý boj.“

Španěl popřel, že by mu vítězství v Melbourne zvýšilo sebevědomí, a uvedl, že mu monopost Ferrari SF-24, jenž je šetrnější k pneumatikám, umožnil tlačit na pilu už od začátku sezóny.

„Není to příliš velký rozdíl (ve srovnání s dřívějškem – pozn. red.). Byl jsem sebevědomý v Bahrajnu, sebevědomý v Džiddě, sebevědomý v Austrálii a dnes ráno jsem se trefil do černého.“

„Odjeli jsme dobré zimní testy, dobře jsme pochopili auto, našli jsme základní nastavení, které, jak se zdá, víceméně funguje všude. Také víte, že auto je letos prostě lepší, což nám pomáhá,“ doplnil vítěz tří velkých cen.

Sdílejte na:
Zavřít