Sainz: Horší, než být čtvrtý je, že nebojujeme o vítězství

Sainz: Horší, než být čtvrtý je, že nebojujeme o vítězství

Carlos Sainz přiznává, že Ferrari není v pozici, kdy by během sezóny 2023 mohlo bojovat o vítězství a je to horší, než současná pozice týmu v šampionátu. Legendární tým se nachází až na čtvrtém místě v poháru konstruktérů.

V loňské sezóně bylo Ferrari jedním z nejrychlejších, ne-li nejrychlejším vozem, ale kombinace špatných strategických rozhodnutí a potíže se spolehlivostí znamenaly, že italská stáj nebyla schopna těžit ze své kompetitivnosti na začátku sezóny. Optimismus Ferrari, že budou moci bojovat o titul postupně upadá. Letos Red Bull dominoval prvních pět závodů a Ferrari se se svým nestálým vozem v poháru konstruktérů nachází o 146 bodů za nimi. V umístění se nachází až za týmy Aston Martin a Mercedes.

„Letos je to těžší než kdy jindy. Mám pocit, že rok 2022 byl konečně pro Ferrari návrat na vrchol. A myslím, že jsme všichni čekali, že budeme bojovat alespoň na podobné úrovni. Nejenom já, ale celý tým jsme v to doufali. A ocitnout se najednou o půl sekundy za Red Bullem, to bylo těžké zvládnout,“ prozradil Carlos Sainz kanálu The Race.

„Najednou se potřebujete resetovat a začít znovu od základů, a musíte se ujistit, že jsou všichni motivováni. Množství práce, která teď probíhá v Maranellu ohledně plánování rozvoje, je obrovské. Nejnáročnější je srovnat a motivovat celou továrnu k dalšímu kroku,“ pokračoval pilot Ferrari, který se v poháru jezdců nachází na pátém místě, deset bodů před svým týmovým kolegou Charlesem Leclercem. Podle něho by celá situace byla lépe stravitelná, pokud by to znamenalo, že je Ferrari stále v pozici, kdy může bojovat o výhry.

„Ani mě tak nebolí, že jsme v konstruktérech čtvrtí, nebo pátí nebo šestí v šampionátu jezdců. Víc mě bolí ta mezera, která je mezi námi a Red Bullem. Kdybychom teď byli čtvrtí v konstruktérech ale věděli jsme, že máme každý víkend šanci být na pole position a vyhrávat závody, bylo by mnohem jednodušší to akceptovat. Je to jen o tom, jak rychlý Red Bull letos je. A jak nás to překvapilo. Nejen nás, myslím že ani Mercedes ani Aston Martin by nikdy nečekali, že budou mít takovou mezeru,“ pokračoval Carlos Sainz.

Smlouvu s Ferrari má španělský jezdec až do roku 2024, ale o jeho budoucnosti se v posledních měsících velmi spekuluje. Mluvilo se například o možnosti, že by mohl přejít k týmu Alfa Romeo, který se bude v roce 2026 měnit ve formulový tým Audi. Carlos Sainz tato tvrzení vyvrací. „Svoji bezprostřední budoucnost vidím jen u Ferrari a chci s nimi být úspěšný. Nic by mě neudělalo šťastnějším než znovu vyhrát s Ferrari, nebo než s nimi bojovat o titul. Pokud vyhrajete, nebo ne, je to boj o titul. Buď budete na vrcholu, nebo ne. Ale pokusit se o to, to je to, co mě teď do budoucnosti motivuje. Cítím se tu jako doma. Je tu dobrá atmosféra. Vím, že se o nás teď hodně mluví, ale já do té továrny vidím a všichni jsme na tom dobře,“ uzavřel Carlos Sainz.

Sdílejte na:
Zavřít