P6 byl pro Alfu Romeo nejlepší možný scénář

P6 byl pro Alfu Romeo nejlepší možný scénář

Pro odcházejícího šéfa Alfy Romeo Frederica Vasseura bylo šesté místo v poháru konstruktérů nejlepším možným scénářem poté, co tým v předsezónních testech bojoval se spolehlivostí svého monopostu.

Alfa Romeo si zajistila nejlepší umístění v šampionátu od roku 2012 v posledním závodě sezóny. Získala stejný počet bodů jako Aston Martin, nicméně díky lepšímu výsledku v závodě, kterým bylo páté místo Valtteriho Bottase v Imole, nakonec před týmem Lawrence Strolla skončila.

Po předsezónních problémech se spolehlivostí to byl velký úspěch. Dopomohlo k tomu také mimo jiné to, že Alfa Romeo byla jedním z mála týmů, které na začátku sezóny netrápil problém s „nadváhou“.

V rozhovoru před odchodem do Ferrari Vasseur přiznal, že šestá příčka byla pravděpodobně ještě lepším výsledkem, než který na začátku roku očekávali.

„Byl to nejlepší možný scénář, jaký jsme si dokázali představit,“ řekl Vasseur Motorsport.com.

„Samozřejmě se stále musíme zlepšovat a nic není perfektní. Ale nakonec jsme skončili na dobré pozici.“

Pokud jde o čistý výkon, tak tam jsme dokázali smazat ztrátu a jsem více než potěšen s vývojem, který jsme v průběhu sezóny udělali. V posledních třech nebo čtyřech závodech bylo naše tempo velmi dobré. V létě jsme měli z několika důvodů špatnou dynamiku, ale je to tak, jak to je.“

Vasseur přiznal, že výhledově to vypadalo ještě hůř, než šesté místo poté, co tým v předsezónním testu v Barceloně zkompletoval pouze 175 kol, což byl druhý nejmenší počet ze všech týmů.

„Docela jsem byl z této situace nervózní. Ale dokázali jsme dobře zareagovat a do druhých testů v Bahrajnu jsme přišli se slušným řešením, a byli tak konkurenceschopní v prvním závodě.“

Finský pilot Valtteri Bottas před úvodním závodem také vyjádřil své obavy ohledně spolehlivosti a malého počtu najetých kilometrů. Nicméně Alfa v Bahrajnu šlapala jako hodinky. Oba její piloti bodovali. Bottas skončil šestý a jeho týmový kolega Čou desátý.

Sdílejte na:
Zavřít