Ricciardo tvrdí, že nemá zájem o místo v Haasu

Ricciardo tvrdí, že nemá zájem o místo v Haasu

Daniel Ricciardo stále nemá jistou sedačku pro příští sezónu a jediné místo, které na startovním roštu zbývá, je u americké stáje Haas. Ricciardo ovšem sdělil, že v Haasu příští rok jezdit nebude.

Haas je jedinou stájí, která zatím nepotvrdila svojí sestavu pro příští sezónu. Stále čekáme na oznámení, kdo bude příští rok závodit po boku Kevina Magnussena. Horkým kandidátem na tuto pozici je současný jezdec Haasu, Mick Schumacher, a Nico Hulkenberg.

Po tom, co se Ricciardo dohodl s McLarenem odejít z týmu o rok dříve, než mu měla skončit platnost smlouvy, vypadá to, že Australan nebude příští sezónu součástí startovního roštu.

Na otázku od Viaplay, zda zvažuje závodit příští sezónu s týmem Haas, Ricciardo odpověděl: „Abych byl upřímný, ne.“

„Všechno, co se letos přihodilo s, řekněme, situací v McLarenu, bylo zajisté těžké se na to připravit, ale vytvořili jsme plán spolu s mým týmem.“

Ricciardo si nejspíš bude muset dát v sezóně 2023 pauzu od formule 1 a plánuje svůj návrat v sezóně 2024.

Byl také spojován se stájí Mercedes, a s možným návratem do bývalého týmu Red Bull jako třetí jezdec pro příští rok.

„Teď se jen snažím připravit na úspěch, řekněme, z dlouhodobého hlediska. Takže v příštím roce, který bude vypadat jinak, ale bude o přípravě a nastavení, abych byl zpátky v čele startovního roštu a bojoval o vítězství, což vím, že dokážu,“ dodal Daniel Ricciardo.

Sdílejte na:
Zavřít