Ricciardo se smířil, že nemusí nadále závodit ve formuli 1

Ricciardo se smířil, že nemusí nadále závodit ve formuli 1

Daniel Ricciardo prohlásil, že přijal možnost, že by nemusel ve formuli 1 vůbec závodit v příštím roce. Pilot australského původu opustí McLaren na konci roku 2022, čímž skončí jeho kontrakt o jednu sezónu dříve než měl, kvůli jeho nevýrazným výsledkům.

Byl spojován s místy v Haase a Alpine pro další sezónu, ale Ricciardo tvrdí, že nepřijme místo „jen tak pro nic za nic“.

Nedávno také kolovaly fámy, že by v roce 2023 mohl pracovat pro Mercedes jako třetí/záložní pilot a podporovat piloty Lewise Hamiltona a George Russella.

Ačkoliv je jeho budoucnost nejistá, tento 33 letý řidič prohlašuje, že je smířený s možností, že by v následující sezóně nemusel závodit.

„Rozhodně jsem se smířil s tím, že nemusím být na startovním roštu příští rok, jsem s tím ok,” řekl Ricciardo.

„Smířil jsem se s tím, že nemůžu udělat všechno – nebo že můj tým nebude dělat všechno – jenom abych se dostal na startovní rošt, pokud to není správně anebo by to nedávalo smysl.”

„Bylo to náročné, a pokud budu na startovním roštu, chci vědět, že je to místo, kde se cítím dobře a že jsem v prostředí, kde můžu prosperovat. Jak jsem řekl, nechci skákat za volant, jenom abych se tam dostal.“

„Budu se snažit přijít na to, co bude pro příští rok nejlepší. Ne přílišně sebevědomým nebo namyšleným způsobem, ale pokud to tak nemá být, jsem s tím úplně ok. Nebudu na to příliš pyšný.”

„Rozhodně jsme se toho nevzdali, ale tohle je to, jak se teď momentálně cítím.”

Daniela Ricciarda nahradí Oscar Piastri u McLarenu, jehož smlouva musela jít před CRB (lze přeložit jako komise pro uznávání kontraktů), kvůli jeho sporu s Alpine.

Sdílejte na:
Zavřít