Ricciardo o Hülkenbergovi: Očekávám tvrdý souboj s jedním z nejlepších jezdců

Ricciardo o Hülkenbergovi: Očekávám tvrdý souboj s jedním z nejlepších jezdců

Australský nováček v Renaultu má v podobě Hülkenberga velmi silného soupeře, který doposud porazil každého týmového kolegu, což si velmi dobře uvědomuje.

Nico Hülkenberg je v paddocku Formule 1 hodnocený velmi vysoko. Již dlouhá léta prokazuje své kvality, ovšem do top týmu se zatím nedostal. Přesto si v roce 2017 splnil sen přestupem do továrního týmu.  O dva roky později, tedy letos, po jeho boku nastupuje další pilot, který má mistrovské vlohy, Daniel Ricciardo.

Ricciardo je však prozatím ve stínu německého parťáka, který získal šest bodů a v Poháru konstruktérů je na devátém místě, zatímco u Australana svítí stále nula. Nutno ale podotknout, že Ricciardo nedokončil ani jeden závod.

„Nikdy nejezdil pro top tým a proto nezískal žádné pódium, které by si však zasloužil,“ vychvaluje svého parťáka pilot s nejširším úsměvem v paddocku.

Sice byl rodák z Emmerichu již nesčetněkrát nejlepší trojce na dosah, ale buďto kolidoval nebo jej postihly nějaké technické potíže.

29 letý závodník očekává, že mezi nimi bude ohromná rivalita, která je ovšem bude burcovat k co nejlepším výkonům. „Kromě toho naše zkušenosti pomůžou týmu růst,“ řekl pro F1 Racing.

„Je to šance ukázat, že se lidé mýlí. Je to šance porazit vítěze a připomenout lidem, že na to má.“

„Jestliže jej dokáži porazit, budu stát v dobrém světle. Pokud porazí on mě, stoupne respekt k němu. Těším se na tuto výzvu.“

Rodák z Perthu se stále s novým monopostem nesžil, zřejmě právě proto na Hülkenberga ztrácí. Nicméně věří, že se to v brzké době zlomí: „Věřím, že jdeme správným směrem. Minulý víkend jsme viděli nějaké náznaky. Auto má rychlost a nyní jde o to, abychom našli maximum. Myslím, že toho dokážeme mnohem víc.“

Sdílejte na:
Zavřít