Restart bez jediné formule? Masi na to byl v Maďarsku připravený

Restart bez jediné formule? Masi na to byl v Maďarsku připravený

Na Hungaroringu mohlo dojít během nedělní velké ceny k ještě kurioznější scéně, než jsme byli svědky. Masi přiznal, že byl připraven závod odstartovat, i kdyby na roštu nestála jediná formule.

Nedělní závod byl zastaven po dvou nehodách v prvním kole, kdy vypadly hned čtyři vozy. Ředitelství závodu se rozhodlo pro pevný restart.

Jelikož trať rychle usychala, tak 15 z 16 zbylích jezdců startovala z boxů, jelikož si byli u svých mechaniků pro pneumatiky do sucha. Kuriózní pohled se naskytl na rošt, kde stál osamocený Hamilton na gumách do přechodných podnínek.

Nicméně Hamilton navštívil boxy hned po odjetí úvodního kola po restartu a propadl se až na samotný chvost.

Ředitel závodů Michael Masi řekl, že i v případě, že by na roštu nestála jediná formule, byl by postup restartu stejný, jako s plným startovním polem: „Jednalo by se o normální startovní proceduru, aktivace startovacích světel. Jakmile by bylo poslední auto v boxové uličce, tak by byla aktivována startovací světla – pět červených světel. Červená světla zhasnou,  jakmile zhasnou, výjezd z boxů by se oteřvřel.“

„Bez ohledu na počet aut, protože k restartu by došlo opravdu až v tomto okamžiku. Je to bod, podle kterého se vše odvozuje,“ uvedl Masi a přiznal, že takový start zažil poprvé.

Sdílejte na:
Zavřít