Resta se v listopadu vrátí do Ferrari

Resta se v listopadu vrátí do Ferrari

Ferrari potvrdilo, že Simone Resta se 1. listopadu vrátí zpět do týmu v hlavní technické roli a pomůže dokončit reorganizaci týmu pod Mattiem Binottem.

Resta byl ve Ferrari dlouho šéf designerem, než vloni přešel k Alfě Romeo, kde zastává funkci technického ředitele.

Poté, co Binotto vloni převzal tým, se rozhodl posílit organizaci a nalákal Restu zpět, aby se ujal hlavní role v managementu technického oddělení. Restova oficiální pozice nebyla potvrzena.

Binotto řekl, že tvrdě pracoval na míchání infrastruktury Ferrari, aby si byl jistý, že má pod sebou správné lidi – a Restu bylo důležité podepsat, aby se tak stalo.

„Důležité pro mě a pro tým bylo, abych byl podpořen v roli, takže mám několik lidí, kteří byli nominováni a pověřeni do různých oblastí – ať už je to šasi, pohonná jednotka nebo dodavatelský řetězec,“ vysvětlil Binotto.

„Tito lidé jsou pilíři naší organizace a s nimi se upřímně řečeno cítím mnohem pohodlněji, protože převzali zodpovědnost za technická oddělení.“

 

„Simone Resta se k nám připojí 1. listopadu a bude jedním z těchto pilířů a věřím, že poté bude naše reorganizace hotova.“

Poté, co byl Binotto povýšen na šéfa týmu, už není přímo zapojen do technických aspektů, přesto je to ale jedno z jeho hlavních zaměření, zvlášť v dlouhodobém plánování.

„Pořád se toho držím, jelikož je to moje pozadí, moje minulost. Většina mého zaměření je na techniku, ale už do toho nejsem zapojen denně,“ dodal Binotto.

„Také proto, že se blíží rok 2021 a musíme si být jisti, že jsme připraveni na budoucnost, mi kluci pomáhají při pohledu na střednědobé a dlouhodobé období, a ne jen na den za dnem.“

https://twitter.com/theracingchick/status/1157947876695318528

Sdílejte na:
Zavřít