Renault do Rakouska přiveze trojitý balíček úprav

Renault do Rakouska přiveze trojitý balíček úprav

Už pro první závod roku plánují mnohé týmy veliké balíčky úprav. Jeden z největších nasadí na Red Bull Ringu Renault, který si připravil rovnou trojitý balíček. Jednotlivé úpravy měla francouzská automobilka v plánu nasazovat v průběhu prvních závodů roku.

Renault měl v plánu letošní RS20 v průběhu roku razantně dolaďovat velkými balíčky úprav. První polovina sezóny však byla kvůli pandemii covidu-19 výrazně ochromena.

I přesto ale francouzská stáj pokračovala v rozsáhlém vývoji. Původně měla být vylepšení nasazena ve Vietnamu, Nizozemí a Španělsku. Renault se tedy rozhodl všechny úpravy vložit do jednoho „mega balíčku“ a nasadit je v Rakousku.

„Nasadíme nové díly,“ prozradil na páteční tiskové konferenci šéf týmu Cyril Abiteboul. „Opravdu jsme se snažili, abychom balíčky ze tří různých závodů dokázali na naše auto dostat v Rakousku.“

„Nechci předpovídat, jak to dopadne, protože víme, jak špatné naše auto vloni bylo. Doufáme jen, že bude o trošičku lepší,“ reagoval Abiteboul na otázku, o kolik rychlejší vylepšený vůz bude.

Daniel Ricciardo by si přál, aby se Renault odpoutal od středopolových týmů. Podle něj nelze určit, kdo z nich bude nejrychlejší, předpokládá ale minimální rozdíly.

„Po testech si to vše shrnete a snažíte se přijít na to, kde se nacházíte. Vypadalo to, že střed pole bude hodně vyrovnaný,“ prozradil usměvavý Ricciardo.

„Tak by to asi v Melbourne vypadalo. Jak jste slyšeli, přijedeme do Rakouska s jiným autem, úplně odlišným od toho, s jakým jsme měli závodit v Melbourne.“

„Očekávám, že to bude těsné. Pole bude hodně smrsknuté. Rozdíly mezi námi a lídry se možná zmenší, ve středu pole by pak mohla hrát roli klidně i desetina sekundy. Bude to těsné.“

Podle Auto Motor und Sport nepřiveze do Rakouska žádná vylepšení Ferrari, které hovořilo o vylepšené převodovce a motoru. Zda byla informace pravdivá, se dozvíme až příští týden, kdy nám po osmiměsíční přestávce konečně začne nová sezóna.

Sdílejte na:
Zavřít