Red Bull nabídl Albonovi tříletou smlouvu od roku 2025

Red Bull nabídl Albonovi tříletou smlouvu od roku 2025

Podle bývalého manažera týmu Williams Petera Windsora dostal Alexander Albon od Red Bullu nabídku na tříletou smlouvu a v roce 2025 by se mohl vrátit do týmu nynějších šampionů.

Alexander Albon byl na závěr sezóny v roce 2020 vyhozen z Red Bullem poté, co zaostal o značný kus za svým kolegou Maxem Verstappenem. Od doby, co se před dvěma lety vrátil na startovní rošt s Williamsem, si však Albon napravil reputaci a vyzrál v cenného jezdce obnovujícího se týmu z Grove.

Albon získal v minulé sezóně všech 28 bodů a Williams se vyšvihl na sedmé místo v Poháru konstruktérů, přičemž v každém z 22 kol překonal svého týmového kolegu Logana Sargeanta. Bývalý jezdec týmu Red Bull je jedním ze 14 současných jezdců, kterému na konci roku 2024 končí smlouva, a jeho nedávné úspěchy ho staví do pozice, kdy by se mohl posunout o něco výš.

Zatímco Red Bull má Verstappena vázaného až do roku 2028, Sergio Pérez vstoupil do posledního roku své smlouvy a je pod tlakem poté, co v minulé sezóně prožil krušné chvíle. Přestože šéf Red Bullu Christian Horner prohlásil, že Pérez o své místo nepřijde, manažer Williamsu Peter Windsor uvádí, že Albon dostal příležitost mexického jezdce nahradit. „Jak jsem pochopil, Albonovi byla nabídnuta tříletá smlouva s platností od roku 2025. Takže si myslím, že ho uvidíte po boku Maxe Verstappena v Red Bullu,“ řekl. „Nedokážu si představit, že by to odmítl, podle toho, co jsem pochopil, je to na 90 procent jisté.“

Windsor se vyjádřil poté, co Lawrence Barretto z F1.com označil Albona spolu s Carlosem Sainzem za klíčové jezdce na trhu F1 pro sezónu 2025. Williams je odhodlán udržet si svého hvězdného jezdce i po skončení letošního roku, ale Albon přiznal, že jeho dlouhodobý cíl v F1 je spojený s touhou vyhrávat závody.

Barretto poznamenává, že Albonův tým údajně vedl rozhovory o budoucím přestupu s nejméně polovinou startovního pole, přičemž dva týmy – Alpine a Haas – o něj měly zájem už rok 2023. „Jedním ze zájemců je Ferrari, a podle mých zdrojů si ho inženýři Red Bullu velmi cení,“ pokračuje. „Pro britsko–thajského jezdce, který musel bojovat o návrat na startovní rošt poté, co ho vyřadil Red Bull, je to velká příležitost.“

Potenciální volné místo ve Ferrari však bylo zaplněno poté, co tento týden přišla nečekaná zpráva, že Lewis Hamilton v roce 2025 odejde od Mercedesu právě k italskému týmu. Sedminásobný mistr světa nahradí dosavadního jezdce Sainze a přidá se po bok Charlese Leclerca, který se Scuderii prodloužil smlouvu na několik dalších let.

Mercedes tak bude mít v roce 2025 volné místo po boku George Russella a Albon je označován za kandidáta na obsazení vytouženého místa v německém týmu. Když byl Albon loni dotázán na zvěsti, které ho spojovaly s možným odchodem z Williamsu, řekl ESPN: „Je tu jedna věc, která není tajemstvím, a to, že rok 2026 je velkým rokem, protože přicházejí nový výrobci a týmy se snaží dostat na s k nim na palubu, je tu teď obrovský tlak. Když se podíváte na smlouvy všech jezdců, všechny končí v letech, které k tomu vedou. Tak to prostě teď je. Pokud chcete mít dobrého jezdce, tato jednání začínají v příští sezoně. Jediné, co je na zvěstech příjemné, je to, že jasně ukazují, že se věci vyvíjejí dobře. Jsou tu také pěkné zvěsti, ale i nějaké špatné. Vždycky mi kamarádi posílají naprosté nesmysly typu je to pravda!?“.

Sdílejte na:
Zavřít