Rakouská vláda schválila pořádání závodů

Rakouská vláda schválila pořádání závodů

Formule 1 dostala od Rakouska zelenou, sezóna může být na začátku července zahájena. Rozhodla tak rakouská vláda, která ve svých rukou držela osud rovnou dvou prvních závodů sezóny.

Po zrušení či odložení prvních 10 závodů letošního mistrovství světa se objevila naděje, že by se mohlo začít závodit na začátku července v Rakousku. Na Red Bull Ringu by se uspořádaly rovnou dva závody s týdenním rozestupem.

Po několikatýdenní diskusi mezi vedením formule 1, vedením okruhu a lokálními úřady vznikl plán, který má zajistit potřebnou bezpečnost v souladu s pandemií covidu-19.

Plán musel být dále schválen rakouskou vládou. Situací se zabývalo rakouské ministerstvo zdravotnictví v čele s ministrem Rudim Anschoberem. Ten nakonec oznámil, že okruh dostal k pořádání prvních dvou závodů sezóny zelenou.

Překvapivě se hovoří i o možnosti návštěvy omezeného počtu diváků. Na závody se ale budou vztahovat přísná pravidla, bude stanoven limit maximálního počtu osob, který by měl počítat s tolerancí 500 osob. Bližší informace uvedeny nebyly.

Ještě před vládním schválením připravil šéf pro motorsport F1 Ross Brawn bezpečnostní plán pro maximální isolaci personálu. Letadla se zaměstnanci by například přistávala na vojenském letišti v blízkosti okruhu.

Každý ze zaměstnanců formule 1 musí být před vstupem do Rakouska testován na výskyt koronaviru. Týmy by mezi sebou neměly být v přímém kontaktu, zaměstnanci jednotlivých stájí budou ubytováni ve stejných centrech.

Pokud se během prvních dvou závodů v Rakousku neobjeví žádné problémy (závodit by se mělo 5. a 12. července), mohla by sezóna pokračovat 19. července v sousedním Maďarsku. Kalendář evropské části ale dosud nebyl představen.

Sdílejte na:
Zavřít