Preview VC Emilia Romagna: Zazáří Ferrari i před domácími Tifosi?

Preview VC Emilia Romagna: Zazáří Ferrari i před domácími Tifosi?

Ferrari čeká tento víkend první ze dvou domácích závodů, a to na okruhu Enza a Dina Ferrariových v Imole, kam jede jako jasný lídr šampionátu v čele s Charlesem Leclercem. Kromě toho je na programu první letošní sprint.

Stáj z Maranella měla velmi vydařený vstup do sezony, když Leclerc ovládl dva ze tří úvodních závodů a v Saúdské Arábii skončil druhý. Jeho týmový kolega stál na pódiu dvakrát – v Bahrajnu byl druhý a v Saudské Arábii třetí. Právem tak rudým vozům patří průběžné první místo v Poháru konstruktérů. Nicméně nutno podotknout, že profitovali především díky tomu, že Red Bull trápí problémy se spolehlivostí. A Mercedes se zdá jednoduše zatím nestíhá.

Trať v Imole se vrátila v roce 2020 po 14 leté pauze do kalendáře F1, když zaplnila místo po zrušených závodech kvůli koronaviru. Prvním vítězem se stal Lewis Hamilton, vloni naopak vyhrál Max Verstappen.

Jezdci se budou muset vypořádat s téměř pětikilometrovou tratí čítající 19 zatáček. DRS bude tentokrát možno využít pouze jednou, a to na cílové rovince.

 

Pirelli nominovalo pro první italský podnik specifikace C2, C3 a C4, stejně jako vloni.

Sobotní sprint

V Imole se odehraje první ze tří naplánovaných sprintů, jenž je vypsán na 100km bez absolvování povinné zastávky. Bodování prošlo změnou, jelikož body dostane prvních osm jezdců, nikoliv TOP3 a budou startovat na základě páteční kvalifikace. Sprint pak určí pořadí pro nedělní závod.

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Barbora Goldmannová)
Sdílejte na:
Zavřít