Preview VC Belgie: Po přestávce zpět do akce!

Preview VC Belgie: Po přestávce zpět do akce!

Tento víkend nás čeká po povinné letní přestávce další podnik. Tentokrát v belgickém Spa-Francorchamps, kam přijede Ferrari s Mercedesem s vylepšeními svých vozů a Red Bull s Maxem Verstappenem coby lídr obou šampionátů.

Okruh ve Spa- Francorchamps byl vybudován v roce 1921, avšak první Grand Prix se jela až o čtyři roky později. Následujících pět sezon byl na trati klid. Od té doby, co se závod započítával do šampionátu se několik ročníků střídal se Zolderem a Nivelles. Počínaje rokem 1985 se závodilo už pouze ve Spa-Francorchamps.

Nejúspěšnějším jezdcem je Michael Schumacher s šesti triumfy. Ze současného pole má čtyři výhry Lewis Hamilton a třikrát zvítězil Sebastian Vettel a mezi týmy se nejvíce dařilo Ferrari, jejichž piloti stáli na stupínku nevyšším 18x a o čtyři triumfy méně má McLaren.

Zatím to vypadá, že letošní závod bude v Belgii na nějakou dobu tím posledním…

Co na jezdce čeká?

Přes sedm kilometrů dlouhá ikonická trať čítá celkem 19 zatáček, přičemž byly nově vyasfaltovány sekce mezi zatáčkami 2 až 4 a zatáčkami 8 a 9. V těchto úsecích zmizeli boule a jezdci zde budou mít více gripu. Rovněž byly přidán do výběhových zón v zatáčkách 1, 6,7 a 9 štěrk s ostrými  kameny, takže piloti si budou muset dávat velký pozor, aby si nepoškodily pneumatiky. DRS pak bude možné aktivovat na cílové rovince a mezi zatáčkami 4 a 5.

Belgium_Circuit.png

Členitost a délka trati způsobuje, že při nepříznivém počasí může na některých částech pršet a naopak v jiných sektorech může být sucho, takže výběr obutí je tedy velkou sázkou do loterie.

Italové do nevyzpytatelných ardenských kopců nominovali sady C2-C4.

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Barbora Goldmannová)
Sdílejte na:
Zavřít