Preview VC Bahrajnu: Začíná nejdelší sezóna v historii F1

Preview VC Bahrajnu: Začíná nejdelší sezóna v historii F1

Po relativně krátké zimní pauze se motory formule 1 opět rozburácejí. Červená světla zhasnou netradičně už v sobotu. Favoritem je bez pochyby Red Bull, na druhém konci startovního pole pak pravděpodobně uvidíme vozy Haasu.

Po třech měsících zimní přestávky se kolotoč formule 1 roztáčí. Předsezónní testy, které se konaly rovněž v Sachíru, sice neodhalily rozložení sil, ale Red Bull je považován za favorita. Na druhém konci pak stojí Haas. Ani s Alpinem to nevypadá nijak růžově. Očekává se, že Francouzi budou bojovat nejspíše právě s Haasem a Williamsem.

Co na jezdce čeká?

Výstavba trati, jenž je z pera vrchního architekta okruhů formule 1 Hermana Tilkeho, v Sachíru začala v prosinci 2002, avšak první velká cena se zde konala až o dva roky později. Vítězem se tehdy stal Michael Schumacher, nejvíce triumfů má ale Lewis Hamilton (5), hned za ním se čtyřmi výhrami je Sebastian Vettel, o jednu méně má pak Fernando Alonso.

Na závodníky čeká 5,4 km dlouhá trať s 15 zatáčkami. Největší výzvu představuje úzký sjezd k ostré levotočivé desáté zatáčce a rychlá dvanáctá zatáčka. DRS budou moci aktivovat hned třikrát, a to mezi zatáčkami 3 a 4, mezi zatáčkami 10 a 11 a na cílové rovince. Kromě toho okruh nabízí nespočet možností pro předjíždění, zejména pak v zatáčkách 1,4, a 11.

 

Bahrain_Circuit.png

 

Tamní trať je nevyzpytatelná a velmi těžko se zde nachází optimální nastavení vozu, jelikož tréninky se jedou za světla, ale závod už pod umělým osvětlením, což přestavuje velké teplotní rozdíly. Jezdci se potýkají také s velkou degradací gum. Pirelli nominovalo stejně jako minulý rok nejtvrdší kombinaci specifikací C1-C3. K dispozici budou mít dvě bíle označené sady, tři žluté a osm červených sad.

01-BH24-Preview-EN

Start nejdelší sezóny v historii F1 už v sobotu

Letošní sezóna odstartuje tréninky už ve čtvrtek a úvodní velká cena se bude konat už v sobotu, a to kvůli ramadánu, jenž se slaví od neděle 10. března. Proto se formule 1 rozhodla celý program posunout o jeden den, aby se svátkem nekolidovala.

Kalendář čítá dohromady 24 podniků, díky čemuž se bude jednat o nejdelší ročník královny motorsportu vůbec. Naposledy zhasnou červená světla až na začátku prosince v Abú Zabí.

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Barbora Goldmannová)
Sdílejte na:
Zavřít