Pouštní bitvu v Bahrajnu vyhrál Lewis Hamilton

V prvním závodě sezóny 2021 získal vítězství Lewis Hamilton , druhý se umístil Max Verstappen a na třetím místě skončil Valtteri Bottas. Sergio Peréz měl problém v zaváděcím kole, ale dokázal na konec odstartovat do závodu z boxové uličky. Lewis Hamilton překonal další rekord Michaela Schumachera – tentokráte v počtu kol ve vedení závodu.

První závod sezóny vyhrál Lewis Hamilton. Druhý skončil Max Verstappen se ztrátou pohých 745 tisícin sekundy a na třetím se umístil Valtteri Bottas.

Čtvrtý v cíli skončil Lando Norris, následovaný Sergiem Perézem, který kvůli problémům v zahřívacím kole, startovat z boxové uličky. Šestý byl Charles Leclerc, na sedmé pozici skončil Daniel Ricciardo. Na osmé pozici proťal cílovou čáru Carlos Sainz. První desítku uzavřeli Júki Cunoda a Lance Stroll.

Nikita Mazepin havaroval již po prvních třech zatáčkách závodu. Fernando Alonso musel odstoupit kvůli technickým problémům z brzdami.

Průběh závodu

Připraveni na první závod sezóny?

Sergio Peréz zastavil v zaváděcím kole! Z opakovaných záběrů se ukázalo, že se mu auto „vyplo“. Jezdci se mezitím seřadili na startu, ale kvůli stojícímu Red Bullu se ukázaly oranžové světla a provedlo se ještě jedno zaváděcí kolo. Sergio Peréz dokázal „nastartovat“ svůj monopost a zamířil do boxů, jak říkají pravidla a odstartoval z boxové uličky.

Max Verstappen si udržel vedení po startu závodu.

Nikita Mazepin dostal smyk na výjezdu ze zatáčky číslo 3 a narazil do bariéry. Charles Leclerc se dokázal dostat před finského pilota Mercedesu.

Safety car!

Pořadí po prvním kole: Verstappen, Hamilton, Leclerc, Bottas, Gasly, Norris, Ricciardo.

V boxech se objevil Sergio Peréz, přesuzul na nové středně tvrdé pneumatiky a vrátil se na poslední pozici.

Na konci 3. kola zajel do boxů safety car.

Nizozemec chytře neresetoval závod do poslední možné chvíle, aby neposkytl výhodu jezdcům za ním.  Virtuální safety car aktivovaný! Mick Schumacher dostal smyk. Pierre Gasly musel do boxů, protože měl poškozené přední křídlo.

V 5. kole skončil virtuální safety car a jezdci mohli znova jet naplno.

Pořadí na konci 5. kola: Verstappen, Hamilton, Leclerc, Bottas, Norris, Ricciardo.

Bottas dokázal na hlavní rovnice před Leclerca, nicméně Monačan se nevzdal a snažil se dostat na zpátky na třetí pozici. Finský pilot si ale vybojovanou pozici udržel.

Lando Norris na poprvé neuspěl s útokem na Charlese Leclerca, nicméně o kolo později se Brit už dokázal dostat před Ferrari.

Pořadí v 10. kole: Verstappen, Hamilton, Bottas, Norris, Leclerc, Ricciardo.

Sergio Peréz se už dokázal propracovat na dvanáctou pozici.

Na konci 12. kola zajel do boxů Norris a Leclerc, oba jezdci nazuli středně tvrdou směs a vrátili se na třináctou, respektive čtrnáctou pozici.

O kolo později zajel do boxů Hamilton, Ricciardo. Brit nasadil nejtvrdší pneumatiky a Australan středně tvrdé pneumatiky.

Pořadí v 15. kole: Verstappen, Bottas, Sainz, Hamilton, Peréz, Cunoda. Na druhé rovince Hamilton předjel Ferrari španělského pilota.

V 16. kole zajel ke svým mechanikům Carlos Sainz, obul středně tvrdou sadu pneumatik a vrátil se na jedenáctou pozici.

O kolo později zamířil do boxů Valtteri Bottas a obul nejtvrdší sadu pneumatik. vrátil se na čtvrtou pozici.

V 18. kole se ukázal u svých mechaniků vedoucí jezdec Max Verstappen, obul středně tvrdou sadu pneumatik a to znamená, že pilot Red Bullu pojede na 2 zastávky. Holanďan se vrátil na druhou pozici.

Bottas předjel Peréze a vrátil se na třetí pozici.

Pořadí ve 20. kole: Hamilton, Verstappen, Bottas, Peréz, Norris, Leclerc.

O kolo později zajel ke svým mechanikům Sergio Peréz, obul nejtvrdší sadu pneumatik a vrátil se na dvanáctou pozici.

Následně byl boj mezi trojicí Vettel – Alonso – Sainz o osmou pozici. Sainz dokázal předjet během 3 zatáček oba piloty.

Pořadí ve 25. kole: Hamilton, Verstappen, Bottas, Norris, Leclerc, Ricciardo.

Ve 28. kole zajel do boxů Lewis Hamilton, obul středně tvrdou sadu pneumatik a vrátil se na třetí pozici. Bottas dostal informaci, že protáhne svůj stint.

Pořadí ve 30. kole: Verstappen, Bottas, Hamilton, Norris, Leclerc, Ricciardo.

Sergio Peréz se probojoval už na sedmou pozici.

Ve 31. kole zajel ke svým mechanikům Valtteri Bottas, obul nejtvrdší sadu pneumatik, nicméně Mercedes měl problém se zastávkou, která se protáhla na necelých 11 sekund. Fin se vrátil až na pátou pozici.

Leclerc zajel na konci 32. kola do boxů, obul nejtvrdší sadu pneumatik a vrátil se na osmou pozici. Daniel Ricciardo zajel ve stejném kole jako Monačan, obul stejnou sadu pneumatik a vrátil se na devátou pozici.

Ve 34. kole odstupuje ze závodu Fernando Alonso kvůli tomu, že přišel o zadní brzdy.

Lando Norris byl v boxech, obul bílou sadu pneumatik a vrátil se na šestou pozici.

Pořadí ve 35. kole: Verstappen, Hamilton, Bottas, Peréz, Sainz, Norris.

Ve 38. kole zajel k svým mechanikům Carlos Sainz, obul nejtvrdší sadu pneumatik a vrátil se na devátou pozici.

O kolo později se objevil u svých mechaniků Max Verstappen, obul středně tvrdou sadu pneumatik a vrátil se na druhou pozici.

Pořadí ve 40. kole: Hamilton, Verstappen, Bottas, Norris, Leclerc, Ricciardo.

Boj o vítězství začal mezi Hamiltonem a Verstappenem. Dokáže Holanďan stáhnout náskok obhájce titulu mistra světa? Lewis Hamilton překonal další rekord Michaela Schumachera – Brit vedl nejvíce kol v závodu v celé historii F1.

Esteban Ocon předjel na cílové rovince Sebastiana Vettela, který následně neubrzdil do první zatáčky a srazil francouzského pilota.

Deset kol před cílem bylo pořadí: Hamilton, Verstappen, Bottas, Norris, Leclerc, Peréz.

Pět kol před cílem byl rozdíl mezi Hamiltonem a Verstappen 8 desetin sekundy.

Hamilton byl mimo trať.

Max Verstappen v 53. kole se dostal před Lewise Hamiltona, nicméně z obavy, aby nedostal penalizaci, že získal výhodu mimo trať, tak ho pustil zpátky před sebe.