Pokud Haas zvolí Hülkenberga, Grosjean odhalí plán B

Pokud Haas zvolí Hülkenberga, Grosjean odhalí plán B

Francouzský pilot Romain Grosjean uvedl, že pokud si nebude schopen najít závodní sedačku ve Formuli 1 pro sezónu 2020, má možnosti závodit v jiných sériích.

Romain Grosjean má nejistou budoucnost ve Formuli 1. V letošní sezóně bodoval pouze dvakrát a aktuálně je na sedmnáctém místě v poháru jezdců s osmi mistrovskými body.

Šéf Haasu Guenther Steiner potvrdil, že americká stáj má zájem o Nica Hülkenberga, který skončí na konci letošní sezóny v Renaultu, kde ho nahradí Esteban Ocon.

Přestože francouzský pilot chce zůstat v královně motorsportu, dostal podle spekulací nabídku z Formule E. Romain Grosjean si je jistý, že bude závodit v roce 2020.

„Další dva týdny budou klíčem k budoucnosti, ale odešli jsme za dobrých podmínek a vrátili jsme se za dobrých podmínek. Jsou možnosti ve Formuli 1, ale i v jiných kategoriích. Všichni čekali, co udělá Mercedes a zřejmě se to dnes (ve čtvrtek – pozn. red.) ráno potvrdilo a následně byl oznámen Esteban Ocon.“

„Teď je tu jen pár týmů, které mají volná místa (pro sezónu 2020 – pozn. red.). Jedno volné místo je i zde (v Haasu – pozn. red.), takže uslyšíme každou fámu,“ uvedl Romain Grosjean.

„Teď je můj hlavní plán závodit ve Formuli 1. Do budoucna jsou lákavé i jiné věci, ale jsem docela spokojený ve Formuli 1. Tento rok – ano sezóna není nejlepší a výsledky nejsou takové, jaké jsou, ale jsem spokojený s tím, co dělám a čeho jsem dosáhl.“

„Mám hrozný rok. Šest DNF a žádné z nich není mojí chybou. Spolehlivost nebyla na mé straně stejně jako výkonnost monopostu,“ dodal francouzský pilot.

Sdílejte na:
Zavřít