Podle Vowlese bude Albon v budoucnu ještě lepší jezdec

Podle Vowlese bude Albon v budoucnu ještě lepší jezdec

Šéf týmu Williams James Vowles je přesvědčený, že se Alexander Albon v loňské sezóně změnil a stále má prostor se zdokonalit. Vowles věří, že v tomto roce bude ještě lepší.

James Vowles se vyjádřil na adresu thajského jezdce, který v minulé sezóně téměř sám pomohl Williamsu k sedmému místu v Poháru konstruktérů, a otevřeně popsal rozdíly, které v Alexandru Albonovi viděl v průběhu roku 2023. Vowles si myslí, že způsob, jakým Albon přistoupil k práci s vozem, který nebyl konzistentní ve svých výkonech na všech tratích, byl důkazem jeho mimořádných kvalit, které podle něj v budoucnu ještě více zazáří.

V rozhovoru pro Motorsport.com Vowles o Albonovi řekl: „Alexe Albona znám asi osm let a nemohl jsem se dočkat, až do Williamsu přijdu a obnovím ten vztah, který jsme měli předtím. Je opravdu rychlý, má správné myšlení, a to je velmi důležité nejen pro něj, ale pro každého jezdce, aby ze sebe dostal maximum.“

„Myslím, že když se na něj podíváte napříč celým rokem, a dokonce s ním otevřeně a upřímně promluvíte, není to ten samý jezdec, se kterým jsem začínal v Bahrajnu. V průběhu sezóny opravdu dospěl a z auta dostal maximum, o tom není pochyb. Díky jeho neuvěřitelným jízdám jsme letos obsadili sedmé místo. Tým odvedl skvělou práci, když dal auto dohromady, ale i tak měl občas za sebou čtyři nebo šest aut, která mu šla celý závod po krku. To je docela působivé.“

Albon vzkřísil svou kariéru po návratu do formule 1 s Williamsem v roce 2022. Předtím byl součástí programu mladých jezdců Red Bullu a závodil za jeho hlavní tým jednu a půl sezóny, než byl odsunut do role testovacího a rezervního jezdce. Vowles si myslí, že ani formule 1 ještě neviděla to nejlepší z Albona, protože cítí, že sebevědomí, které si odnesl z roku 2023, stejně jako způsob, jakým přistupuje ke své práci, mu ponechává spoustu prostoru pro další zlepšování.

„Líbí se mi na něm, že ještě nepřestal růst. Ještě nepřestal dospívat, ale také se mi na něm líbí, že v něm není žádná politika. Chce jen rychle nasednout do monopostu a jet, a proto si myslím, že to funguje opravdu dobře,“ dodal James Vowles.

Sdílejte na:
Zavřít