Podle Villeneuvea Sainz letos nebude hrát týmově

Podle Villeneuvea Sainz letos nebude hrát týmově

Mistr světa z roku 1997 Jacques Villeneuve si myslí, že kvůli nepodepsání smlouvy na příští rok a nahrazení Lewisem Hamiltonem již Carlos Sainz letos nebude mít zájem hrát pro Ferrari týmovou hru.

Carlos Sainz na novou smlouvu od Ferrari netrpělivě čekal již od loňského roku. Dokázal si i představit, že s italskou stájí stráví zbytek své kariéry. Ve čtvrtek však Ferrari oznámilo, že jej od příštího roku nahradí Lewis Hamilton, který dostal několikaletou smlouvu. Smlouvu již také dostal i jeho současný týmový kolega Charles Leclerc.

Z téhle situace vychází jako poražený, protože jeho vyjednávací síla, s Audi nebo s kýmkoliv jiným, je mnohem menší. Sainz nebude mít zájem hrát týmové hry. Výsledky Ferrari pro něj nic neznamenají, jediné, co ho zajímá, jsou jeho výsledky. Musí je mít, aby měl smlouvu na rok 2025. Možná se bude snažit porazit Leclerca. Uvidíme, jak Mercedes zvládne konflikt mezi Russellem (Georgem – pozn. red.) a Hamiltonem. A jak to bude fungovat mezi Leclercem a Sainzem, který teď nemá co ztratit,“ řekl Villeneuve pro italský deník La Gazzetta dello Sport.

Z Hamiltonova přestupu je Villeneuve nadšený a věří, že jeho spojení s Ferrari bude pro obě strany úspěšné.

Pro nás všechny je to dobrá zpráva. Je to nečekané, to jistě, a vzrušující. Lidé o tom mluví. Nic lepšího si nelze představit: nejlepší tým všech dob s nejúspěšnějším jezdcem. Pro Ferrari je to neuvěřitelná operace pro image, v pozitivním slova smyslu. A z Hamiltonovy strany to je skvělý tah.“

Sainzova budoucnost je však nyní nejistá. Lando Norris i Oscar Piastri mají podepsané několikaleté smlouvy, takže návrat k McLarenu nepřichází v úvahu. Variantou by mohl být Mercedes, který se již poohlíží, kým Hamiltona nahradí. A pokud Sergio Pérez nepředvede v letošní sezóně výsledky, bude i Red Bull hledat náhradu. Uvidíme však, zda Carlos Sainz vkročí dvakrát do stejné řeky a měl by zájem znovu závodit po boku Maxe Verstappena. Vztahy mezi nimi totiž ke konci jeho působení v rodině Red Bullu nebyly ideální. Od minulého roku se navíc spekuluje, že by mohl přejít do Sauberu. Ten se do roku 2026 mění v Audi, se kterým má vazby jeho otec a letos s ním vyhrál Rallye Dakar. A ačkoliv Sainz dříve vyvracel tvrzení, že by měl přestoupit k Sauberu, nyní to vypadá na ještě pravděpodobnější krok.

Sdílejte na:
Zavřít