Podle Ricciarda bylo chování Cunody projevem nevyzrálosti

Podle Ricciarda bylo chování Cunody projevem nevyzrálosti

Daniel Ricciardo se rozhovořil o chování Júkiho Cunody v dojezdovém kole, kdy Cunoda nejdříve probrzdil a poté téměř kolidoval se svým týmovým kolegou. Podle Ricciarda tato situace byla projevem „nezralosti“, ale oba si to spolu s týmem vyříkají.

Daniel Ricciardo v úvodní Velké ceně Bahrajnu dojel na třináctém místě před svým týmovým kolegou Júkim Cunodou, který skončil na čtrnáctém místě. Ke konci závodu nastala situace, kdy Ricciardo na měkkých pneumatikách dojížděl Cunodu, který měl obutou tvrdou směs pneumatik Pirelli, a proto RB nařídilo japonskému jezdci, aby Australana pustil před sebe.

Týmové příkazy a napětí ve VCARB

Na příkaz k výměně jezdců reagoval Cunoda slovy: „Děláte si ze mě srandu?“

Až o kolo později pustil Ricciarda a sarkasticky týmu řekl: „Jo, díky, kluci, cením si toho.“

Protože však jeho temperament stále bublal, Japonec dal Ricciardovi najevo své pocity v dojezdovém kole, když kolem Australana zrychlil dolů do 8. zatáčky. Probrzdil a projel zatáčku zeširoka, protáhnul se kolem bývalého jezdce Mclarenu a málem došlo ke kolizi mezi týmovými kolegy.

Dá se říci, že na zkušenějšího z dvojice jezdců RB vystupování mladého Japonce neudělalo dojem: „Co to sakra je! Já si to nechám… je to blbec (byly uvedeny expresivnější výrazy – pozn. red.)!“

 

Na otázku k incidentu v dojezdovém kole jezdec s přezdívkou Honey Badger pro F1TV odpověděl: „Já nevím. Ozval jsem se do vysílačky a snažil jsem se zůstat klidný. Trochu nezralosti, řekněme.“

„Budu teď velmi rozumný, ale říkejme tomu nezralost. Myslím, že byl zjevně frustrovaný z týmových příkazů, ale buďme realisté, o tomhle jsme mluvili před závodem, víte. Bylo velmi pravděpodobné, že v závěru závodu použiji soft, takže věděl, že existuje šance, že budu mít v závěru rychlostní výhodu, a pokud dostane příkaz, tak se to stane. Také to není tak, že by mi nechtěl dát body, bojujeme o P13, takže nám alespoň dá největší šanci dostat alespoň jedno auto na body,“ doplnil Australan.

I když nebyl spokojený s pomalou reakcí svého týmového kolegy na týmovou režii, Ricciardo odmítl, že by to tým stálo na okruhu v Sachíru bod. Tvrdí, že možná mohl předjet Kevina Magnussena na dvanáctém místě, ale to bylo asi tak maximum, kam se mohl v pořadí vyšplhat.

„Myslím, že jsme měli určitě větší šanci,“ odpověděl na otázku, zda mohl předjet Haas Magnussena, kdyby ho Cunoda okamžitě nechal projet.

„Nejměkčí pneumatiky vám kolo po kole pomalu odcházejí, proto je třeba je využívat, když to jde, a čím větší je provoz, tím víc začínají odcházet. Takže se počítá každé kolo. Nemyslím si, že jsme nakonec byli dost dobří na to, abychom získali body. Možná jsme se mohli dostat ke Kevinovi (Magnussenovi – pozn. red.) a pak se možná přiblížit Čouovi, ale to na tom moc nezmění. Takže je to tak, jak to je. Čeká nás dlouhý rok. Musíme se ujistit, že jsme všichni dobří. Takže se vrátíme, proběhne porada. Budeme se k tomu stavět velmi dospěle a budeme se těšit na Džiddu,“ dodal australský jezdec.

Sdílejte na:
Zavřít