Podle Piastriho bylo rozhodnutí týmu během závodu férové

Podle Piastriho bylo rozhodnutí týmu během závodu férové

Jezdec McLarenu Oscar Piastri připustil, že bylo naprosto fér, když ho stáj požádala, aby před sebe během Velké ceny Austrálie pustil týmového kolegu Landa Norrise.

Lando Norris a Oscar Piastri skončili v Melbourne na třetím a čtvrtém místě za Carlosem Sainzem a Charlesem Leclercem z Ferrari. McLaren před polovinou závodu požádal Piastriho, aby si s Norrisem vyměnil pozici. Australan sice litoval, že před domácím publikem přišel o stupně vítězů, ale připustil, že výměna byla spravedlivá, protože předtím mohl svého týmového kolegu v závodě předjet, a Norris byl poté na čerstvějších pneumatikách rychlejší.

„Podle mě to bylo naprosto fér,“ řekl po závodě Piastri. „Lando Norris se včera kvalifikoval přede mnou. Před první zastávkou v boxech jel o něco déle a v té chvíli mě doháněl a byl rychlejší. Držel jsem se Charlese Leclerca a Lando nás oba dojel, takže jsem upřímně tak trochu doufal, že mě předjede a dostane Charlese. Samozřejmě, že doma bych rád skončil na třetím místě, ale bylo to takhle naprosto spravedlivé.“

Norris se po výměně vzdálil Piastrimu a přiblížil se Leclercovi, ale Monačan si už stihl vybudovat dostatečný náskok. Norris po závodě řekl, že tým propásl šanci na zisk druhého místa, když během prvního kola zastávek v boxech upřednostnil Piastriho.

Australský pilot uvedl, že ho povzbudil silný víkend McLarenu, ale stejně tak ho frustrovaly jeho vlastní chyby: „Myslím, že to pro mě byl silný víkend. Udělal jsem pár chyb, když na tom záleželo, což je trochu frustrující, ale dnes to byl solidní výsledek. V polovině druhého stintu jsem trochu bojoval s vozem, vyjel jsem z trati a opotřeboval si pneumatiky. Musím se poučit, projít si některé věci a zjistit, co jsem mohl udělat trochu lépe. Jinak to byl docela silný den. Pro mě bylo upřímně největším překvapením tempo Sergia Péreze. Čekal jsem, že se prosadí, a on se neprosadil. Takže to je asi trocha optimismu pro všechny ostatní na startovním roštu.“

Sdílejte na:
Zavřít