Oscar Piastri: V kvalifikaci jsem udělal příliš mnoho chyb

Oscar Piastri: V kvalifikaci jsem udělal příliš mnoho chyb

Oscar Piastri nebyl se svými kvalifikačními pokusy příliš spokojen. Dvaadvacetiletý pilot McLarenu se do domácí Velké ceny kvalifikoval na 6. pozici, nakonec si na startovním roštu o příčku polepšil díky penalizaci Sergia Péreze.

Původně měl domácí závodník startovat z 6. pozice vedle Charlese Leclerca, nakonec se rodák z Melbourne posunul na 5. pozici a vedle něj bude ze 3. řady startovat Sergio Pérez. Australský závodník popsal důvody, proč pro něj kvalifikace dopadla tak, jak dopadla.

„Zatím je to poměrně solidní víkend. V prvních dvou částech kvalifikace jsem se cítil silně. Ve třetí části jsem pak udělal příliš mnoho chyb, a to je hlavní důvod, proč jsem tam, kde jsem,“ vysvětlil domácí závodník. „Myslím, že jsme možná mohli udělat trochu víc v rámci přípravy, ale zároveň jsem mohl udělat nějaké věci lépe já v zahřívacím kole. Prostě jsem udělal hodně chyb. Myslím, že co se týče pozice, tak jsem měl docela dost štěstí, že nejsem více vzadu. Určitě to není hrozný výsledek, ale jsem z něj zklamaný, protože vím, že jsem měl na víc.“

McLaren bude do Velké ceny Austrálie startovat mezi vozy Ferrari a Red Bullu. Lando Norris se na startovním roštu postaví na 3. startovací pozici, před ním jsou jen Max Verstappen a Carlos Sainz. Mezi Norrise a Piastriho se vklínil Charles Leclerc.

Podle závodních simulací se očekává, že Red Bull a Ferrari budou mít v závodě jasný náskok a McLaren bude bojovat s Mercedesem o pozici třetího nejrychlejšího týmu. Stříbrným šípům se ale kvalifikace příliš nepodařila, George Russell zvládl kvalifikaci potřetí v řadě lépe než jeho týmový kolega a odstartuje ze 7. příčky, Lewis Hamilton vyjede z pozice číslo 11.

Jak Piastri vidí vyhlídky na posun na vyšší pozice? „Bude to velmi obtížné. Myslím, že jsme včera v závodních jízdách vypadali docela silně, ale auta kolem nás vypadala také silně, nebo alespoň auta před námi. Abychom porazili Red Bull a Ferrari, budeme muset najít něco navíc nebo mít trochu štěstí,“ popsal Australan.

„Pokud se nám podaří dojet přibližně tam, kde závod začneme a nebudeme se propadat, šlo by upřímně o dobrý den. Pokusíme se udělat, co bude v našich silách, ale myslím si, že právě v této chvíli se nacházíme na takovém místě. Domnívám se, že by to byl, upřímně řečeno, dobrý krok vpřed, pokud potvrdíme, že jsme tady o něco rychlejší než Mercedes a Aston Martin, což vypadá o dost lépe než v prvních dvou závodech letošní sezóny,“ vysvětlil Oscar Piastri.

Velká cena Austrálie začne již v neděli v 5 hodin ráno středoevropského času. Hlavní závod kategorie formule 3 je naplánován již na sobotních 11 hodin a pět minut večer. Roman Staněk bude o další body ve formuli 2 bojovat pět minut po půl druhé v noci na neděli.

Sdílejte na:
Zavřít