Podle Binotta může být sezóna prodloužena až do ledna

Podle Binotta může být sezóna prodloužena až do ledna

Šéf Ferrari Mattia Binotto uvedl, že týmy Formule 1 jsou ochotny prodloužit sezónu až do ledna roku 2021. Je to jedna z variant, jak uskutečnit dostatečný počet závodních víkendů.

Sezóna prozatím nezačala a v nejlepším případě bude zahájena až koncem června. Byť toto datum se považuje za velmi optimistické. Královně motorsportu totiž hrozí, že nezbude dostatečný počet víkendů ke konci roku, kam by šlo přesunout odložené závody.

Formule 1 se již dohodla na přesunutí letní přestávky, která se normálně koná v srpnu, na přelom března a dubna. Dalším oznámením bylo, že se bude závodit i na začátku prosince. Šéf Ferrari ale připustil možnost „Super sezóny“, která by zasahovala i do roku 2021.

„Mluvíme s ostatními šéfy týmů a s FIA. Rozhodli jsme se dát totální svobodu FIA a Chasy Careymu, aby sestavili časový plán, jak se co nejdříve vrátit zpět k závodění. Budeme hodnotit různé nápady. Mohli bychom popřemýšlet o dvou až třech závodech v lednu, uvedl Mattia Binotto pro televizi Sky Italia.

Zkrácené víkendy jsou také na pořadu dne, aby bylo zajištěno, že se závody mohou konat v řadě bez přílišného stresu a napětí na zaměstnance.

„Můžeme mít i dvoudenní závodní víkendy, kdy by se volný trénink přesunul na sobotní dopoledne. Díky tomu můžeme vyhovět logistickým potřebám v případě, že závody příliš blízko sebe,“ dodal Mattia Binotto.

Sdílejte na:
Zavřít