Podle Alonsa může nepříznivé počasí ovlivnit VC Kanady

Podle Alonsa může nepříznivé počasí ovlivnit VC Kanady

Fernando Alonso uznává, že počasí v Kanadě může tento víkend způsobit spoušť. Podle předpovědi budou o víkendu v Montrealu panovat nepříznivé podmínky a Velká cena Kanady tak bude velmi obtížná.

Oba páteční tréninky na okruhu Gillese Villeneuvea byly silně narušeny počasím. 75 minut před začátkem prvního volného tréninku se přihnalo divoké krupobití, po němž následoval silný déšť, jenž vedl ke zpoždění tréninku, který byl rovněž přerušen červenou vlajkou, když Kuan-jü Čou narazil se svým monopostem do zdi.

Ve druhém tréninku se jezdilo více. Piloti hned zpočátku vyjeli z boxů, poté začalo mírně poprchávat. Mnozí z nich stihli nasadit měkkou směs pneumatik a zajet rychlé kolo předtím, než dorazila v závěrečné půlhodině silnější přeháňka.

Fernando Alonso se svým Aston Martinem nakonec zajel ve druhém tréninku nejrychlejší čas, protože se mu podařilo v klíčovém okamžiku zahřát pneumatiky. Španěl také ví, že získané informace budou užitečné vzhledem k předpovědi na zbytek víkendu.

„Byl to pro všechny složitý pátek, v prvním tréninku jsme nezajeli mnoho kol a ve druhém to nebylo o moc lepší,“ řekl Alonso. „Nebyla to žádná pořádná kola na suchu ani na mokru. Byli jsme uprostřed ničeho. Ale může tak být i v kvalifikaci a závodě, takže jsme aspoň získali velmi užitečné informace. Musíme je analyzovat spolu s daty a být velmi pozorní. Správné rozhodnutí vám může přinést pět sekund, potom stačí jedno špatné rozhodnutí a jste mimo závod.“

Dvojnásobný mistr světa si uvědomuje, že klíčem k dobrému výsledku v kvalifikaci i v nedělní velké ceně bude správné rozhodnutí o volbě pneumatik a dobré načasování. Na otázku, jak se jezdí na novém povrchu na okruhu odpověděl: „Je to v pořádku. Není příliš čistý. Je docela prašný, ale zároveň mám pocit, že je tu docela dobrá přilnavost, takže si myslím, že je nový asfalt dobrý. Jen ho musíme otestovat v pořádných mokrých podmínkách, jestli tam není nějaký aquaplaning nebo něco podobného. Kromě toho se bude jednat o zajímavý víkend pro diváky, ale pro nás to bude vždycky loterie, kterou pneumatiku nasadit v kterou chvíli. Uvidíme, jestli se nám to podaří.“

Sdílejte na:
Zavřít