Piastri: Barcelona je testem pro ostatní týmy, ne pro nás

Piastri: Barcelona je testem pro ostatní týmy, ne pro nás

Oscar Piastri se domnívá, že Velká cena Španělska, kde díky její schopnosti je možné porovnat vývojový pokrok, bude spíše testem pro ostatní týmy než pro samotný McLaren.

Oscar Piastri věří, že Velká cena Španělska bude výzvou pro mnoho týmů, ale ne v případě McLarenu a říká, že si je docela jistý, že tým z Wokingu bude na okruhu Barcelona-Catalunya v mixu.

McLaren se nachází v těsné první čtveřici s Red Bullem, Ferrari a nedávno i Mercedesem, protože tým z Brackley v posledních několika závodech zmenšil odstup od vedoucí skupiny.

Ve srovnání s dominantním způsobem, jakým zahájil sezónu, se Red Bull potýká s problémy od doby, kdy soupeři začali zavádět nové vylepšení od Velké ceny Miami. Očekává se, že ve Španělsku, kde bude aerodynamická účinnost důležitější než schopnost jezdit po obrubnících, se mu podaří vrátit do formy.

Spolu s Velkou cenou Španělska, která je považována za dobré měřítko celkové výkonnosti, je tento víkend důležitým testem pro týmy, kde zjistí, zda jejich modernizace monopostů a technologií jdou správným směrem. Piastri si však nemyslí, že by se to nutně týkalo McLarenu.

„Bude to test, to ano,“ souhlasil australský jezdec při tiskové konferenci. „Nevím, jestli je to nutně takový test pro nás, jako potenciálně pro ostatní. Myslím, že bychom si měli být docela jistí, že budeme někde v mixu.“

Piastri také prozradil, že už se nemůže dočkat, až uvidí, jak si McLaren stojí v porovnání s ostatními týmy.

Přestože McLaren naznačuje, že již prokázal účinnost své cesty modernizace, Piastriho zajímá, jak jsou na tom všechny týmy z hlediska relativní výkonnosti, vzhledem k tomu, že je to poprvé, co F1 závodí na konvenčnější trati po několika kolech šampionátu.

McLaren do Velké ceny Monaka přenesl svou dobrou formu z Miami a Imoly, přičemž se celý víkend snažil dotahovat Ferrari. Nakonec se museli spokojit s druhým a čtvrtým místem, načež Piastri překonal týmového kolegu Landa Norrise. Brit si však v Montrealu s Australanem poradil a získal druhé místo v posledních čtyřech kolech, přičemž stejně jako ve Velké ceně Emilia-Romagna jen těsně nestačil na vítězství Maxe Verstappena.

Vzhledem k této formě je Piastri zvědavý, jak se týmy srovnají na okruhu s výrazně rychlejšími zatáčkami.

„Poslední dva víkendy byly v některých svých charakteristických rysech docela podobné, pomalé zatáčky, některé obrubníky a nerovnosti, které je třeba brát v úvahu, ale těch několik tratí předtím bylo docela odlišných,“ řekl. „Řekl bych, že tady je to zase o něco jiné, je to mnohem rychlejší.“

„Takže bude zajímavé sledovat, jak nám tato trať sedne. Už je to nějaký čas, co jsme měli čest s opravdu rychlými zatáčkami, jako je třetí a devátá zatáčka, stejně tak třetí sektor. Takže bude velmi zajímavé sledovat, jak si stojíme.“

Sdílejte na:
Zavřít