Pérezovo překážení potrestáno! Odstartuje ze 6. pozice

Pérezovo překážení potrestáno! Odstartuje ze 6. pozice

Sergio Pérez odstartuje do nedělní Velké ceny Austrálie nakonec až z 6. pozice. Po kvalifikaci obdržel Mexičan trest kvůli překážení Nicu Hülkenbergovi.

Incident se stal už v první části kvalifikace a šlo o opravdu nešťastný moment z pohledu Nica Hülkenberga, který se musel během svého rychlého kola vyhýbat v zatáčce číslo 13 Pérezovi.

Po přezkoumání důkazů stevardi zjistili, že tým Red Bull Péreze upozornil na to, že je Hülkenberg za ním, až pouhou vteřinu před příjezdem Haasu, což znamená, že Pérez se mohl vyhnout, ale příliš pozdě.

Stevardi proto jasně sdělili, že je v tomto případě Mexičan vinný a byl ten, který Hülkenbergovi zbytečně bránil. Proto byla jezdci týmu Red Bull Racing udělena penalizace tří míst na startovním roštu.

Sergio Pérez se původně kvalifikoval jako třetí nejrychlejší, což znamená, že se posune na 6. pozici. Díky penalizaci se vzhůru posunou Lando Norris, Charles Leclerc a domácí závodník Oscar Piastri.

Bezprostředně po kvalifikaci se k incidentu vyjádřil také německý závodník ve službách Haasu. „Myslím, že měl mexickou siestu. Nedíval se do zrcátek, rychlost, kterou se blížíme k 12. zatáčce je opravdu vysoká. Pokud nedáváte dostatečný pozor, stane se to velmi snadno a rychle. Ale samozřejmě by se to stávat nemělo. Ale byla to moje první jízda, takže to nebylo rozhodující kolo, ale i tak to od něj nebylo ideální. Ale pak moje druhá jízda prostě nebyla čistá. Kolo vypadalo slibně až do 9. zatáčky, nebo vlastně od výjezdu ze 7. zatáčky. Nějak se změnil vítr a já jsem na té rovince ztratil spoustu času na kolo, když jsem najížděl do 9. zatáčky,“ vysvětlil Hülkenberg. „Ale pak jsem se také ve zbytku kola trápil s přední pneumatikou a nedokázal jsem se dostatečně zlepšit.“

Mexičan se k incidentu z kvalifikace ještě nevyjádřil, ale Red Bull na svých sítích jasně vzkázal, že je připraven na pěkné předjížděcí manévry. Velká cena Austrálie začne v neděli v 5 hodin ráno středoevropského času.

Sdílejte na:
Zavřít